Bitcoin’de Sinyaller Karıştı: BTC’de Ralli Mi Başlayacak, Düşüş Trendine Mi Girilecek?

İlayda Peker

Her ne kadar bazı uzmanlar lider kripto para biriminin yıl sonuna kadar 400.000 doları göreceğini ifade etse de analitik şirketi Santiment, kripto para duyarlılığının 2021 için çok alt seviyelere gerilediğini dile getirdi.

Duyarlılık Düşüyor

Santiment’e göre Bitocin’in 60.000 doların ve Ethereum’un 2.000 doların altına düşmesi ile bu hafta duyarlılıkta büyük bir gerileme görüldü.

Ancak diğer analitik platformları, duyarlılıkla ilgili herhangi bir endişeye gerek olmadığını ve yükseliş eğiliminin devam ettiğini dile getiriyor. Buna ek olarak “Alternative Crypto Fear and Greed” endeksinde de neredeyse hiç değişiklik bulunmuyor ve göstergeler hala “açgözlülük” seviyesinde bulunuyor.

Bunlara ek olarak tüm kripto para birimi piyasa değeri 1,9 trilyon dolar civarında istikrar kazanmadan önce kısa bir süre için 1,8 trilyon doların altına düştü. Ancak dün karşılaşılan bu tablo deneyimli analistleri rahatsız ediyor gibi görünmüyor. Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan bugün yaptığı açıklamalarda düşüşün nispeten küçük hacimlerde gerçekleştiğini belirtti.

Bitcoin madencilerinin, ağın hash oranının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 179 milyon exahash’a ulaşmasıyla düşüşün farkına bile varmadıklarını belirterek Greenspan, madencilerin Bitcoin satışı yapmak yerine şu anda birikim yaptıklarını ekledi.

Bitcoin Rallisi Yeni Mi Başlıyor?

Bloomberg Stratejisti Mike McGlone tarafından 5 Nisan’da yayınlanan bir raporda yaptığı açıklamalarda, Bitcoin‘in yakında yeni bir boğa koşusuna başlayacağını ve bu sefer fiyatın 400.000 dolar seviyelerine ulaşma imkanı olduğunu dile getirdi.

Rapor, bu zirveye ne zaman ulaşılacağına dair belirli bir zaman dilimi vermese de, önümüzdeki çeyrekte fiyatın 60.000 dolarlık direnci aşıp 80.000 dolara doğru ilerleyeceği belirtiliyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin analiz hesabı “Ecoinometrics”, geçmişte BTC fiyatının önceki halving’lerden 300 ile 350 gün arasında yükseldiğini tweetledi. Şu anda en son halving’in üzerinden 329 gün geçti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PayPal CEO’suna göre Çin Bitcoin’i Bir Finansal Araç Olarak Kullanabilir

Sonraki Haber

Büyük Firmaların Bitcoin (BTC) Adımları Büyüyor

İlgili Haberler