Bitcoin’de Önemli Sinyaller: Boğa Piyasası Geliyor Mu?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün 48.000 dolar üzerine yükseldikten sonra bugün bir düzeltme yapıyor. Ancak elde edilen verilere göre BTC ile ilgili bazı veriler Şubat ayından bu yana yükselişte ve bu durumun fiyatlara da yansıyabileceği düşünülüyor.

Yükselişteki Rakamlar

Elde edilen son bilgilere göre içinde herhangi bir miktar bakiye bulunan Bitcoin adreslerinin sayısı ilk kez 40 milyonu aştı ve bu da kripto para birimlerine olan ilginin arttığının net bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Analitik platform IntoTheBlock’a göre, 25 Mart’ta Bitcoin ağına 40.25 milyon adres kaydedildi. Tarihsel olarak bu rakam, Bitcoin’in varlığından bu yana en yüksek rakam olarak görülüyor. Kaynak analistleri, içinde herhangi bir bakiye bulunan Bitcoin adreslerinin sayısının Şubat ayında azaldığını kaydetti. Ancak sonrasında rakamlar büyümeye devam etti ve tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü. Analistler konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda, “Bu artan ilgiyi gösteriyor” sözlerini kullandı.

Bitcoin’de Boğa Sinyalleri

Bahsi geçen verilerde bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine 14 Mart’ta 39.7 milyon seviyesinde ulaşılmıştı.  Yılın başından bu yana içinde bakiye bulunan Bitcoin adreslerinin sayısı 880 bin arttı. Uzun vadeli BTC sahipleri piyasa volatilitesini görmezden geliyor ve kripto para biriktirmeye devam ediyor.

Bir yıldan daha uzun bir süre önce satın alınan kripto paraları tutan Bitcoin cüzdanlarının toplam bakiyesi 11.7 milyon BTC‘yi (yayın sırasında yaklaşık 518.46 milyar dolar) aştı. Gösterge, Kasım 2021’den bu yana yukarı yönlü bir yörüngede seyrediyor.

Öte yandan borsalardan kripto para çıkışı, BTC sahiplerinin kripto paralarını satma niyetinde olmadığını gösteren başka bir yükseliş sinyalidir. Son iki hafta içinde toplam 2,7 milyar dolar değerindeki yaklaşık 61.000 Bitcoin, borsa hesaplarından ayrıldı.

Dolayısıyla tüm bunları değerlendiren analistler Bitcoin’de şu anda teknik ve temel anlamda artış sinyalleri alındığını ifade ediyor. Ancak yatırımcıların volatilitenin farkında olarak yatırım yapmalarında fayda var.Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sadece Günler Kaldı! Kripto Paralara Yasak Gelecek Mi?

Sonraki Haber

OpenSea, Solana Hamlesini Yapıyor!

İlgili Haberler