Kanada’da Bitcoin (BTC) İçin İşler Değişebilir!

İlayda Peker

Kanada Muhafazakar Parti’nin Başbakan adayı Pierre Poilievre, Kanadalıların Bitcoin‘i (BTC) ülkede yasal para olarak kullanmalarına izin verilmesini desteklemek istediğini dile getirdi.

Bitcoin’e Önemli Destek

YouTube kanalı BITCOIN, 29 Mart’ta Poilievre’nin yerel bir restoranda yaklaşık 100 kişilik bir kalabalığın önünde Kanada halkının daha fazla finansal özgürlüğe ihtiyacı olduğunu söylediği bir video yayınladı. Poilievre bu açıklamalarında, “Buna kripto paralar, token’lar, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan finansmana sahip olma ve bunları kullanma özgürlüğü dahildir” sözlerini kullandı.

Poilievre açıklamalarına, “İnsanlar başka parayı seçme özgürlüğüne sahip olmalıdır. Hükümet nakit paramızı kötüye kullanacaksa, daha kaliteli başka nakit kullanma özgürlüğüne sahip olmalıyız.” sözleri ile devam etti.

Bu yılın başlarında, Liberal Parti Başbakanı Justin Trudeau liderliğindeki Kanada hükümeti, Ontario’da gerçekleşen Özgürlük Konvoyu protestolarına yanıt olarak kriptoya karşı sert bir yaklaşım benimsemişti. Ocak ve Şubat aylarında Kanadalı yetkililer protestocuların banka hesaplarını dondurdu ve kripto paralar da dahil olmak üzere yapılan tüm bağışları engellemeye çalıştı.

Kanada ve Kripto Paralar

Kanada Blok Zinciri Konsorsiyumu (CBC) İcra Direktörü Koleya Karringten bugün Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, şu anda Liberal hükümetten kriptoya karşı düşmanca bir ortam olduğunu ve bunun bilgi, anlayış ve düzenleyici netlik eksikliğinden kaynaklandığını söyledi.

Karringten konuyla ilgili olarak, “Hükümeti blok zinciri konusunda eğitmek için güçlü bir savunuculuk pozisyonuna sahip olmak önemlidir. Vergi gelirinin seviyesini gördüklerinde bunun suçlular için bir endüstri olmadığını, inovasyon için bir endüstri olduğunu anlayacaklar.” sözlerini kullandı.

Karringten, Başbakan Trudeau’nun Şubat ayında Acil Durumlar Yasasını başlatmasının neden olduğu komplikasyonları takiben artık daha fazla kripto sahibi olduğuna inanıyor. Kar amacı gütmeyen kuruluş Catalyst 23 Şubat’ta bu komplikasyonların bir banka kaçakçılığına benzemiş olabileceğini söyledi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hector Finance, Mythos Collection Lansmanı Öncesinde NFT Giveaway’i Duyurdu

Sonraki Haber

Kurumsal İlgi Artıyor: Bitcoin ve Altcoin Yatırımları Bir Anda Yükseldi!

İlgili Haberler