Bitcoin’de ‘Ölüm Haçı’ Formasyonu: Ayı Piyasası Kapıda mı?

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in fiyatı teknik olarak “Ölüm Haçı” formasyonu oluşturdu. Bu formasyon, Bitcoin’in kısa vadeli bir hareketli ortalamanın uzun vadeli bir hareketli ortalamanın altına düştüğünü gösteriyor ve bu durum genellikle düşüş sinyali olarak kabul ediliyor. Bitcoin’in 50 günlük kısa vadeli hareketli ortalaması, 200 günlük kısa vadeli hareketli ortalamasının altına düştü ve bu durum, bir Ölüm Haçı formasyonunun oluştuğunu gösteriyor.

Son dönemde kripto para piyasasındaki likiditenin istikrarlı bir şekilde düştüğü gözlemleniyor. Hem zincir üzeri hem de zincir dışı hacim metrikleri tarihi düşük seviyelere ulaşmak üzere. Bitcoin’in fiyatının daha da düşmesi, arzın büyük bir kısmının gerçekleşmemiş, önemli bir zarara girmesi anlamına geliyor ve bu durum, ayı piyasasının yeniden başlayacağını gösteriyor.

Öte yandan, Bitcoin’in mevcut durumuna olumlu bir bakış açısıyla bakıldığında, son aylarda bir İkili Tepe formasyonu oluşturduğu görülüyor. Fiyatın İkili Tepe formasyonunun destek seviyesinin üzerinde tutunma belirtileri gösteriyor.

Kripto para analisti ve trader’ı Trader Tardigrade, fiyatın mevcut bölgedeki desteğin üzerinde tutunması durumunda büyük bir boğa koşusu yaşanabileceğini belirtti. Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0,46 düşüşle 25 bin 636 dolardan işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası Düşüşte: Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

Sonraki Haber

Binance, Fas’ta Meydana Gelen Depreme Destek Olmak için 3 Milyon Dolarlık BNB Dağıtacak

İlgili Haberler