Bitcoin’de Neler Oluyor: BTC Geri Çekilmelerinden Korkmalı Mı?

İlayda Peker

Bitcoin geçen haftanın ortasında 15.975 dolarlık seviyeye yükseldi ancak o zamandan beri bir geri çekilme yaşıyor. Lider kripto para birimi şu anda düşük seviyelerden yeniden yükseliş eğilimine geçti. Ama yine de Cuamrtesi günü 14.0300 dolara kadar düştüğünü unutmamak gerekiyor.

Düşüşe rağmen, analistler kripto para biriminin yukarı yönlü bir yolda ilerlediğine inanıyor ve Bitcoin’in hala orta vadeden uzun vadeye kadar temel destek seviyelerini tuttuğunu gösteren uzun vadeli grafiklere işaret ediyorlar.

Bitcoin Boğaları Hala Aktif

Bir yatırımcı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, haftanın en yüksek seviyelerinden sonraki düşüşe rağmen, Bitcoin’in daha uzun vadeli bir zaman diliminde yükseliş pozisyonunda kaldığını söyledi.

Piyasanın popüler analistlerinden “Big Cheds” Bitcoin’in (BTC) bir haftalık Bollinger Bantlarının üst seviyesinden çıktığını gösteren aşağıdaki tabloya işaret etti. Bu grafik, Bitcoin‘in son iki yılda yaşadığı makro konsolidasyonda kesin bir kırılma yaşadığına işaret ediyor.

Analist konuyla ilgili açıklamalarında, “Bitcoin haftalık olarak arka arkaya 5. yeşil mum üzerinde çalışıyor ancak daha da önemlisi Temmuz 2019 kümesinin üzerinde ikna edici bir kapanış görülüyor.” ifadelerini kullanıyor.

Bu duygu, kripto para birimi makro bazda 14.000 dolarlık bölgeyi tuttuğu sürece, tüm zamanların en yüksek seviyelerine veya en az 20.000 dolara hareket edeceğini söyleyen diğer analistlerle uyumlu bir bakış açısını yansıtıyor.

Real Vision CEO’su ve Wall Street emektarı Raoul Pal geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin çizelgesinde kelimenin tam anlamıyla sadece iki direnç kaldı: 14.000 ve sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000. En geç gelecek yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerini bekliyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Temel Göstergeler Boğaları Destekliyor

Bunlara ek olarak Pal, temel göstergelerin de boğaları desteklediğini ifade ediyor. Son zamanlarda makro, akışlar, teknoloji, demografi ve toplumsal gerginliklerin hepsinin önde gelen kripto para biriminin büyüme yönünü işaret ettiğini ifade eden Pal, Bitcoin’in performansının çok baskın ve çok kapsamlı olduğunu dile getirdi.

Pal, kariyerinde daha önce hiçbir varlığa sahip olmanın bu kadar mantıklı gelmediğini ifade etti ve “Makro, akışlar, teknoloji, demografi ve toplumsal gerilimlerin tümü zaman içinde bu ana yakınlaştı ve piyasalardan gelen kesin cevap: Bitcoin.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Pal Bitcoin fiyatının önümüzdeki yıllarda, temel eğilimler tarafından katalize edilecek olan kitlesel giriş miktarı nedeniyle 1.000.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH’dan İyi Haberler Geliyor: Ethereum Rallisi Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber

Koronavirüs Aşısı Bitcoin’de (BTC) Ciddi Pump Ve Dump’a Sebep Oldu!

İlgili Haberler