Bitcoin’de Konsolidasyon Süreci: Bitcoin Analizleri

İlayda Peker

Yaklaşık olarak 459 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin, dün 25.000 doları test ettikten sonra geri çekilme yaşadı. Bununla birlikte Bitcoin 1 hafta önceki fiyatının yaklaşık olarak %1 üzerinde işlem görürken 1 ay öncesine göre de %10’un üzerinde değer kazandığı görülüyor.

Bitcoin’de Konsolidasyon

Analistlere göre Bitcoin’de görülen son hamleler bir konsolidasyon sinyali olarak değerlendirilebilir. Kripto para, önemli bir süre boyunca 24.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başarırsa, önümüzdeki işlem seanslarında 27.000 doları  hedefleyebilir.

Öte yandan kripto paranın momentum kaybetmesi durumunda 23.000 dolar seviyesi test edilebilir. Analistlere göre lider kripto para için teknik görünüm, devam eden yükselişe işaret ediyor ve bu da satın alma gücünün piyasadan kaybolmadığı anlamına geliyor. Bitcoin fiyatının mevcut fiyat ivmesini koruması için, devam eden bir satın alma gücü gerekli gibi görünüyor.

Bitcoin Analizi

BTC, yazının yayına hazırlandığı sırada 24.000 dolar sınırında işlem görüyordu. Geçen hafta, kripto para fiyatında gözle görülür bir artış yaşandı ve son 24 saat içinde Bitcoin fiyatı yatay hareket etti. Fibonacci seviyelerine göre, kripto para %23,6 seviyesinin üzerinde işlem yapmayı başarırsa, %38,2’ye hareket mümkün olabilir.

Bu, genel direnç seviyesinin 27.000 dolar olduğu anlamına geliyor. Analistlere göre bir geri çekilme, Bitcoin’in sırasıyla 23.000 dolara ve ardından 20.000 dolara düşmesine neden olabilir.

Öte yandan Bitcoin grafiğindeki taya hareket, kripto para tablosunda satın alma gücünde düşüşe işaret ediyor. Konsolidasyonun teknik görünüm üzerinde ise önemli bir etkisi olmadığı düşünülüyor. Göreceli Güç Endeksi, satın alma gücünde küçük bir değer kaybı yakaladı, buna rağmen RSI yarım çizginin oldukça üzerinde. Bu durum da şu anda piyasada satış yapanlardan çok alım yapanların baskın olduğunu gösteriyor olabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin, Altcoin ve Meme Token’larda Son Durum!

Sonraki Haber

NFT Yatırımcılar Dikkat! Ünlü İsimler Zan Altında!

İlgili Haberler