Bitcoin’de Karışık Sinyaller: BTC’de Yön Yukarı Mı Aşağı Mı Gidecek?

İlayda Peker

Hem Bitcoin (BTC) hem de altın son zamanlarda düşüş grafikleri çiziyor. Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para olan Bitcoin 42.000 doları geri kazanmak için mücadele ederken altın, 1.730 dolar bandında işlem görüyor.

Piyasalardaki Çöküşler

Kripto para piyasaları ile birlikte aslında tüm piyasalarda bir belirsizlik olduğu düşünülüyor. “Rich Dad Poor Dad” adlı kitabın yazarı Robert Kiyosaki ise piyasadaki çoğu analistin aksine Ekim sonunda bir çöküş daha yaşanabileceğini ifade ediyor ve yatırımcıları şu şekilde uyarıyor:

Ekim ayında dev borsa çöküşü geliyor. Niye? Hazine ve Fed, T-bono sıkıntısı çekiyor. Altın, Gümüş ve Bitcoin çökebilir.

Yatırım danışmanlığı şirketi TheTechnicalTraders.com’un Baş Piyasa Stratejisti Chris Vermeulen da benzer görüşlerini dile getirdi. Yöneticiye göre Bitcoin ve altın, kendi listelerinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmadan önce daha fazla fiyat konsolidasyonundan geçecek.

Altın ve Bitcoin

Vermeulen konuyla ilgili açıklamalarında, “Bu yıl yeni zirvelere çıkacağını düşünmüyorum ancak altının bir taban oluşturmaya çalıştığını düşünüyorum. Bence yıl sonuna kadar burada 1.700 dolar ile 2.000 dolar bandında bir aralıkta kalmaya çalışacak ve önümüzdeki yıl altın için çok büyük bir yıl olabilir.” sözlerini kullandı.

Popüler isim Bitcoin ile ilgili olarak ise “Gerçek şu ki, şu anda bir sonraki zirve için itici güç görevi gören devasa bir aralıkta sıkışıp kalmış durumda…. Uzun bir süre boyunca bir dizi yatay işleme giriyor ve bu da potansiyel olarak birkaç aya uzayabilir.” açıklamasını yaptı.

Bitcoin 90.000 Dolar Olabilir Mi?

Bunlara ek olarak önemli isimler Bitcoin’in 2017 performansı ile şu anki performansını karşılaştırıyor. Bu sebeple BTC’de bir düzeltme daha olabileceği düşünülüyor. Vermeulen, BTC’nin 21.000 dolara ve hatta 16.000 dolara kadar düşebileceğini düşünüyor.

Ancak eğer yukarı yönlü bir hamle gelirse BTC fiyatı 90.000 dolara kadar yükselebilir. Aksi yönlü bir hamle ise çok büyük kayıpları beraberinde getirebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Milyarder İş İnsanı Elon Musk, Kripto Düzenlemelerini Yorumladı

Sonraki Haber

Ripple 250 Milyon Dolarlık Fonu Duyurdu!

İlgili Haberler