Bitcoin’de Belirsizlik Sürüyor: BTC İçin Önemli Seviyeler

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı haftaya oldukça iyi bir başlangıç yaptı ancak 45.000 dolarlık önemli direncin kırılamaması yeni bir düzeltmenin yaşanmasına sebep oldu. Peki, BTC için bundan sonraki önemli seviyeler nereler olacak?

Bitcoin Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 42.165 dolar bandında işlem gören lider kripto para birimi dün 44.400 dolarlık seviyeler kadar yükselmişti. Bu noktada analistler 45.000 dolara doğru doğru bir hamle olmaması durumunda BTC fiyatının yeni bir düzeltme yapabileceğini belirtmişti.

45.000 doları kırmak için bir denemede bulunmayan BTC fiyatı bugün 41.800 dolarlık seviyelere kadar geriledi. Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %3,5 değer kaybeden Bitcoin’de son zamanlarda volatilitenin oldukça yüksek olduğu ifade edilebilir.

Bitcoin Önemli Noktalar

Grafiklere göre BTC’nin şu anda 42.000 dolar üzerinde kalması oldukça önemli. Ancak 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine çıkılması ve dolayısıyla 43.000 doların aşılması boğaların güç kazanması için kısa sürede gerçekleşmeli.

Yapılan açıklamalara göre yukarı yönlü ilk direnç 42.800 dolar bandında olabilir. Aşağı yönde ilk desteğin ise 41.500 dolarda olacağı düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Borsalar Kullanıcı Kayıtlarını Siliyor, Platformlara Erişilemiyor: Çin Baskısı Devam Ediyor

Sonraki Haber

Çin, Kurumsal Yatırımcıları Etkileyemedi: Kripto Alımları Devam Etti!

İlgili Haberler