Bitcoin (BTC) Gözünü Yeniden Yukarı mı Çevirdi? 

İlayda Peker

Son günlerde yaşanan düşüşlere rağmen Bitcoin’in bugün 50.000 doların üzerindeki yerini koruduğu ve pozitif sinyaller verdiği görülüyor. Aslında bugün Bitcoin’in (BTC) opsiyon işlemleri sona erdiği için özellikle önemliydi.

Opsiyon İşlemleri ve Bitcoin

Opsiyonlar, yatırımcılara belirli bir son kullanma tarihinden önce belirli bir fiyattan bir varlığı satın alma veya satma hakkı veren sözleşmelerdir. ByBt.com’daki veriler, birden fazla kripto para birimi borsasında 26 Mart Cuma günü sona erecek 100.000 BTC değerinde opsiyon olduğunu gösteriyor.

Geçmişe bakıldığında opsiyon işlemlerinin bitiş tarihlerinde büyük fiyat dalgalanmalarının olduğu ve ayılar ile boğalar arasında deyim yerindeyse adeta savaş yaşandığı görülüyor. Dolayısıyla bugün gerçekleşen fiyat hareketlerinin özellikle kısa vadede çok önemli olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin dün 50.400 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra yeniden 53.000 doların üzerine yükselmeyi başardı. Dolayısıyla opsiyon işlemlerinin sona ermesi ile 42.000 dolara kadar bir düşüş olabileceği senaryosu şu an için geçersiz kılınmış gibi görünüyor.

Bununla birlikte analistlere göre Bitcoin’in 55.000 dolar üzerinde günü kapatması hafta sonu için pozitif sinyal olarak nitelendirilebilir. 55.000 doların üzerinde bir kapanış hafta sonunda BTC’nin yeniden 60.000 dolarlık psikolojik seviyeyi test etmesini sağlayabilir.

Bunlara ek olarak Bitcoin teknik göstergeleri de gün bitmeden 55.000 doların mümkün hale geleceği sinyallerini veriyor. Ancak 55.000 dolar ile 56.000 dolar bandında yoğun dirençle karşılaşılabileceği düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin’den Dijital Yuan, Alipay ve WeChat Pay İle İlgili Önemli Açıklamalar Geldi

Sonraki Haber

Ethereum Ölçekleme Çözümü Optimism’den Önemli Erteleme Kararı

İlgili Haberler