Bitcoin’de İki Kritik Metrik Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin Haber

Kripto analiz platformu Glassnode’un verilerine göre, Bitcoin‘de iki kritik metrik, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Portföyünde en az 0,01 adet, 0,1 adet, 1 adet ve 10 adet Bitcoin bulunduran adres sayısı rekor seviyeye çıktı. Özellikle, en az 10 Bitcoin bulunduran adres sayısı 157.515’e ulaşarak bir önceki rekor olan 157.514’ü geçti.

Analistlere göre, yatırımcıların birikimlerine önemli miktarlarda ekleme yapmaları durumunda kripto para piyasasında yeni bir yükseliş başlayabilir. Ancak dijital varlık yatırım ürünlerinde de önemli çıkışlar oldu. Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in raporuna göre, son haftada dijital varlık yatırım ürünlerinden 53,5 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti.

Bitcoin, son değer artışları ile beraber 27.300 dolar seviyelerini aştı. Kripto endüstrisinin toplam piyasa değeri ise saatler içerisinde ortalama 20 milyar dolarlık bir yükseliş gerçekleştirdi. Coinglass verilerine göre son 24 saatte ortalama 85 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto para analisti Michael Van de Poppe, Bitcoin’in 26.800 dolar seviyelerini aşması ile birlikte değer artışlarının hız kazandığını belirtti. Analist, kripto para piyasasındaki mevcut trendin yukarı yönlü olduğunu ve yükselişlerin devam edebileceğini düşündüğünü ifade etti.

Yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmaları ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiği hatırlatıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

AAVE, BAKE ve BNB Coinlerinde Güncel Durum ve Tahminler

Sonraki Haber

Bitcoin ve Ethereum Fiyatları, Kritik Faiz Kararları Beklenirken Yatay Seyrediyor

İlgili Haberler