Kripto Topluluğu Önemli Bir Destekçisini Kaybetti

İlayda Peker

Kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi, Amerikan siyasi ortamındaki bir savunucusunu ve müttefikini kaybetti.

Yang Neden Çekildi?

ABD başkanlık seçimlerinde girişimci ve Demokrat bir aday olan Andrew Yang, başkanlık kampanyasını askıya aldığını açıkladı. 11 Şubat’ta ortaya çıkan haberlere göre Yang bu kararıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Yapılması gereken çok iş olsa da biliyorsunuz ben matematikçiyim ve bu gece bu yarışı kazanamayacağımız rakamlardan anlaşılıyor. Kazanamayacağımız bir yarıştaki bağışları ve destekleri kabul etmek istemiyorum. Bu gece itibariyle başkanlık seçim kampanyasını askıya aldığımı bildiriyorum.

Bunun yanında ABD’de başkanlık seçim kampanyaları son hız devam ediyor ve Iowa’da yaklaşık olarak 2 hafta önce gerçekleşen parti toplantısında Yang’ın hayal kırıklığı yaşadığı belirtilmişti. Yang, Iowa’daki oyların yalnızca %1’ini topladı ve sonrasında New Hampshire toplantılarında eşit derecede hayal kırıklığı yaşandı.

Andrew Yang ve Kriptolar

Yang, kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi konusundaki pozitif tavırları ile tanınan bir aday olan Yang,  ileri görüşlü bir yaklaşım benimsiyor. Geçen yaz Yang, 2020 ABD başkanlık seçimini kazanırsa Blockchain tabanlı mobil oylamayı uygulayacağını dile getirmişti.

Kasım 2019’da Yang, “kelimenin tam anlamıyla herkese para kazandırmaya çalışan” UBI projesini duyurduktan sonra kripto para birimi topluluğuna da başkanlık etti.

Bunun yanında Başkanlık adayı Andrew Yang’ı destekleyen bir siyasi eylem komitesi daha önce Lightning Network aracılığıyla Bitcoin’de bağışlara izin vermişti.

Kaynak: Cointelegraph


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İddia: “Doktor Babalar” Hedef Alınarak Dolandırıcılık Yapıldı

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasa Hacmi 300 Milyar Doların Üzerine Çıktı!

İlgili Haberler