Bitcoin’de Güncel Görünüm: BTC Düşüş Mü Başlatacak?

İlayda Peker

Bitcoin (BTC), günlük zaman diliminde birkaç yükseliş sinyali veriyor ancak henüz analistlere göre kısa vadeli düzeltme modelinden kopabilmiş değil.

Bitcoin’de Fiyat Görünümü

Bitcoin, 18 Haziran’da uzun vadeli dip seviye olarak görülen 17.622 dolara ulaştığından bu yana yukarı doğru hareket ediyor. Lider kripto para birimi, 19 Temmuz’da, Mart ayının sonundan beri mevcut olan uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. 11 Ağustos’ta ise BTC, 12 Haziran’dan bu yana en yüksek seviye olan 24.918 dolarlık yerel zirveye ulaştı. Ancak, bu artışı sürdüremedi ve günlük mum çubuğunda uzun bir üst fitil yarattı.

Bitcoin’de yukarı hareket devam ederse, en yakın direnç alanının 29.370 dolarda olacağı düşünülüyor. Bu hedefin ise 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesi olduğu belirtiliyor. Fiyatın azalan direnç çizgisinden çıkmasıyla aynı anda 50’nin üzerine çıkan günlük RSI’dan ise ilginç bir sinyal geldiği ifade ediliyor. O zamandan beri RSI, genellikle bir yükseliş modeli olarak kabul edilen yükselen bir üçgen oluşturdu. Gösterge şu anda 61’de ve modelin direnç çizgisinde.

Eğer bu seviyenin üzerine bir hamle gelirse Bitcoin momentumunu artırabilir ve yeni bir yükseliş başlatabilir.

Kısa Vadeli BTC Modeli

Analisltere göre, günlük zaman çerçevesindeki göreceli yükselişe rağmen, altı saatlik grafik BTC‘nin 18 Haziran dip seviyesinden bu yana yükselen bir paralel kanalda işlem gördüğünü gösteriyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici modeller içerir, bu da bir düşüş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Üstelik fiyat, kanalın direnç çizgisinde oluşan bir düşüş formasyonu olarak kabul edilen daha da kısa vadeli bir çift tepe yaratmış gibi görünüyor. 9 Ağustos’ta, fiyat bu kanalın orta çizgisinden ve kısa vadeli yükselen bir destek çizgisinde toparlandı. Dolayısıyla, BTC’nin kanaldan mı yoksa destek hattından mı koptuğu, gelecekteki eğilimin yönünü belirleme potansiyeli taşıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Grafikleri: ETH Kısa Vadeli Önemli Seviyeler!

Sonraki Haber

Peter Schiff’ten Yine Düşüş Senaryosu: BTC 10.000 Dolara Düşecek!

İlgili Haberler