2018 Düşüşünü Bilen Analistten BTC İçin Bir Başka Felaket Senaryosu

İlayda Peker

Bitcoin’in 2018 düşüşünü doğru bir şekilde tahmin eden kıdemli yatırımcı, lider kripto para birimi Bitcoin için başka bir düzeltmenin gelebileceğini açıkladı. Buna ek olarak tecrübeli yatırımcı BTC için 32.000 doların önemli olduğunu dile getirdi.

Bitcoin İçin Yeni Uyarılar

Lider kripto para birimi kötü bir hafta geçiriyor ve 20.800 dolarlık seviyelere kadar geriledikten sonra yazının kaleme alındığı sırada 22.700 dolar bandında işlem görüyor.

Tecrübeli piyasa analisti Peter Brandt ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in büyük bir kapitülasyon riskinden kaçınmak için 31 Mayıs’ın en yüksek seviyesi olan 32.000 doları geri alması gerektiğini ifade ediyor.

Brandt konuyla ilgili açıklamalarında, “Bitcoin (BTC) 31 Mayıs’ın yükseğinin üzerinde kapanmazsa, bu grafik ünlü ‘Drano’ grafik modelinin textbook örneği olabilir.” ifadelerini kullandı.

Brandt’ın grafiğine bakıldığında, Bitcoin büyük bir yan kanaldan kopmuş gibi görünüyor ve haftalık zaman dilimindeki bir sonraki güvenilir desteği 12.700 dolar hedefi civarında. Dolayısıyla Brandt’ın göstermiş olduğu grafikte BTC için %40 gibi ciddi bir başka düşüş olabileceği görülüyor.

Buna ek olarak her ne kadar Brandt kısa vadede BTC için düşüş beklentileri sunan grafik paylaşsa da uzun vadede Bitcoin’in yeni rekor seviyeleri görebileceğini de sözlerine ekliyor.

Uzun Vadeli Bakış Açısı

Brandt konuyla ilgili açıklamalarda, “Bence 2024’ün başına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalamayacağız ama o zamana kadar dev bir yükseliş trendinde olacağız.” sözlerini kullanıyor.

Buna ek olarak uzman isim uzun vadeli direncin 106 dolar olduğunu ifade ettiği  ABD dolar endeksini de yakından izlediğini dile getiriyor. Analiste göre eğer 106 dolar aşılırsa 119 dolara doğru hızlı bir artış gelebilir.Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance CEO’su Beklenti ve Önlemlerini Paylaştı!

Sonraki Haber

Kriptolarla Birlikte NFT’lerde de Düşüşün Etkisi Görülüyor!

İlgili Haberler