Bitcoin’de Düşüş Son Aşama: Ekim Ayında Durum Tersine Dönebilir

Bitcoin Haber

Bitcoin, Ekim ayına hızlı bir giriş yaptı fakat 28.000 dolar barajını geçememesi satışları artırdı. Geopolitik sorunlar ve ABD’deki enflasyon verileri yatırımcıları endişelendirdi. Bitcoin, Ekim ayının en düşük seviyesine indi. Ancak analistlerin tahminlerine göre, kripto para piyasasında düşüş son aşama olabilir ve Ekim ayında durum tersine dönebilir.

TradingView verilerine göre, BTC fiyatındaki zayıflık artmaya devam ediyor ve en kritik seviye 27.000 dolar olarak belirlenmiş durumda. ABD’deki Üretici Fiyat Endeksi’nin beklentilerin üzerinde gelmesi, enflasyon baskılarının artmasına ve ABD dolarının güçlenmesine yol açtı.

Ünlü analist Michael van de Poppe, Üretici Fiyat Endeksi’nin beklenenden daha yüksek gelmesinin, dolar endeksinin yükselmesine ve Bitcoin’in düzeltme yapmasına neden olacağını belirtti. Bitcoin, hafta başından bu yana neredeyse 1.000 dolar değer kaybetti ve 29 Eylül’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Ancak Van de Poppe, kripto piyasasının bu düşüşünün son aşama olduğunu ve durumun Ekim ayında tersine dönebileceğini belirtti. Poppe’ye göre, Bitcoin’i güzel günler bekliyor.

Bir başka popüler analist Skew ise, Bitcoin için 26.800 dolar seviyesinin kritik öneme sahip olduğunu belirtti. Skew, Bitcoin’in bu seviyenin altına düşmemesi gerektiğine dikkat çekti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FTX: Binance’a Tuzak ve Bitcoin Fiyat Manipülasyonu İtirafları

Sonraki Haber

Hong Kong’da Kripto Yatırımcılarından Şaşırtıcı Anket Sonuçları

İlgili Haberler