Analistten İddialı Bitcoin Fiyat Tahmini: 773.000 Dolar!

İlayda Peker

Yapılan son açıklamalara göre InvestAnswers kanalı, Bitcoin fiyatının çok ciddi bir seviyeye yükseleceğini düşünüyor. Peki, InvestAnswers’ın bu düşüncesinin altında yatan etken ne?

Bitcoin Fiyat Beklentisi: 773.000 Dolar!

Her ne kadar yapılan tahmin şimdiye kadar yapılan en büyük fiyat tahminlerinden biri olsa da analistler BlackRock’un hamlesinin ardından bu seviyelerin hayal olmadığını düşünüyor. Geçen hafta, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Coinbase Prime aracılığıyla kurumsal yatırımcılara Bitcoin alım satım ve saklama hizmetleri sunacağını duyurdu.

InvestAnswers analisti, iki finansal dev arasındaki ortaklığın Bitcoin (BTC) fiyatında büyük bir artışa yol açabileceğini belirtti. Analiste göre, bu ortaklık muhtemelen BTC fiyatını 773.000 dolara kadar yükseltebilir.

Öte yandan InvestAnswers sunucusu Bitcoin’in piyasa değerinin en az bir trilyon dolar artabileceğini de ifade etti. Kanalın başarılı analisti, Bitcoin fiyatının kısa vadede 98.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Bu tahmin, mevcut seviyeden %326’lık bir fiyat artışına tekabül ediyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise “BlackRock, varlıklarının %0,5’ini Bitcoin yönetimine yerleştirirse, BTC’nin piyasa değeri 1,05 trilyon dolarlık bir artıştan etkilenecektir. Bu da Bitcoin’in fiyatına yaklaşık 75.000 dolar ekleyecektir. 23.000 dolar bandında olan BTC, yaklaşık 98.000 dolara doğru yol alacak.” sözlerini kullandı.

Uzun Vadeli Fiyat Tahmini

InvestAnswers analisti, 10 trilyon dolarlık varlık değeriyle öne çıkan BlackRock’un, varlık yönetiminin %1’ini BTC’ye çekerse önde gelen kripto paranın 150.000 dolar değerinde olabileceğini belirtti.

Şimdi, bu seviyeye ulaşması elbette zaman alacak olan %1’lik bir hisse tahsis ederlerse, bu piyasa değerine yaklaşık 2,1 trilyon dolar, fiyata 150.000 dolar ekler ve bu, Bitcoin’in gelecekteki fiyatını 173.000 dolara çıkarabilir. Burada BTC’nin karı %652.

Analist, BlackRock’un %5’lik bir pay ayırması durumunda BTC‘nin 773.000 dolara yükselebileceğini belirtti. Öte yandan, bu tahmin mevcut durumda oldukça maksimalist görünebilir. Ancak kripto para analistine göre önümüzdeki 3 ila 5 yıl arasında bu fiyat ulaşılabilir seviyelerde olacak.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Bu Borsa İle Off-Chain İşlemlerini Durduruyor!

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Kritik Bölgede! Piyasalar Bu Gelişmeye Odaklandı!

İlgili Haberler