Bitcoin’de Dikkat Çeken Hareketler! 29.000 Dolar!

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı bugün 2023’ün en yüksek seviyesine ulaştı ve bir analist BTC’nin neden tekrar düşük döngüsüne dönmeyeceğini açıklıyor.

Bitcoin Yarılanma Anlatısı Güçleniyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde kriptoya karşı devam eden savaşa rağmen Bitcoin ve kripto piyasasındaki ivme artıyor.

Bir başka Amerikan bankacılık krizi ortaya çıkmaya başlarken, mali düzenleyiciler sızıntı yapan gemideki delikleri yamamak için çabalıyor. Stratejilerinin bir parçası da uygulanabilir birkaç alternatiften biri olan kripto paralara saldırmak.

Bu durum, bu yıl sektörün en büyük oyuncularına karşı alınan birkaç büyük yaptırım kararıyla açıkça görülmüştür. Bununla birlikte, Bitcoin ve kripto piyasaları 2023’te şu ana kadar dirençli kaldı.

Bir analist, Bitcoin fiyatlarının bir önceki döngüdeki düşük seviyelerine asla geri dönmeyeceğine inanıyor. Bu, FTX çöküşünün ardından Kasım ayı sonlarında 16.000 doların hemen altındaydı. O zamandan bu yana varlık yaklaşık %80 değer kazanarak bugünün gün içi zirvesine ulaştı.

30 Mart’ta analist Jesse Myers, Bitcoin fiyatlarının neden bir daha bu kadar düşük olmayacağını düşündüğünü açıkladı.

Çoğu insanın dibi kaçırdığını çünkü donup kaldıklarını ve geçip gitmesini izlediklerini ekledi. Bu, Kasım 2022’de kripto piyasalarının dört yılın en düşük seviyesine indiği zamandı. Dahası, mevcut seviyelerde hala ‘fiyat dengesinin’ altındayız.

Bitcoin’in yarılanması anlatısı son üç büyük döngüde kanıtlanmıştır. Her yarılanma olayını bir boğa piyasası takip etti ve tarih yine kafiyeli görünüyor:

Bu, Bitcoin’in arz/talep fiyat dengesini alt üst eden bir arz şokunun sonucudur.

Analist, bu fiyat hareketinde çok fazla gürültü olduğunu söyledi. “Bu, küresel varlık dünyasında önemli bir oyuncu olmak için kendini yoktan var eden yeni, serbest piyasa varlığıdır” diye ekledi.

Bitcoin Fiyatı

BTC, 30 Mart sabahının erken saatlerinde dokuz ayın en yüksek fiyatına ulaştı. Sonuç olarak, piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto para birimi, biraz geri çekilmeden önce kısa bir süre 29.000 $’ı aştı.

Basın sırasında BTC, günlük %3,7’lik bir kazancın ardından 28.621$’dan işlem görüyordu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Analisti ‘Polygon Katili’ Aribtrum Hakkında Uyarıda Bulundu!

Sonraki Haber

8 Milyondan Fazla Shiba Inu Token Yakıldı, İzlenecek Sonraki Hareketler

İlgili Haberler