Bitcoin’de Çok İlginç Gelişmeler Var: BTC Fiyatı Nereye Gidecek?

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı dün yaptığı yükseliş hamlesi ile bir boğa koşusunu başlatmanın eşiğinde olabilir. Ancak bazı isimlere göre, “old hands selling” olarak adlandırılan ve kripto para birimlerinin uyku hali olarak tanımlanan ölçüt şu anda yüksek bir seviyeye ulaşıyor. Yapılan açıklamalara göre bu tecrübeli yatırımcılar geçtiğimiz zamanlarda düşük fiyatları görmemek için satış yapmıştı. Ancak şu anda bir boğa piyasası beklenirken satış yapma ihtimallerinin olması, asıl dikkat çeken nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Satış Baskısı Mı Geliyor?

Son zamanlarda kripto para ekosisteminde değişik durumların yaşandığını rahatlıkla ifade edebiliriz: DeFi token’ları bir anda rekor kırıp bir anda dibi boylarken, önemli borsaların CEO’larının ve kurucularının düzenleyici kurumların hedefinde kaldığına şahit olduk.

Bunun yanı sıra kripto para piyasasında genellikle “güçlü eller” olarak tanımlanan yatırımcılar yukarıda bahsi geçen sorunları görmezden gelerek sabıral daha yüksek fiyat seviyelerini beklerken “zayıf eller” olarak nitelendirilen yatırımcılar en ufak bir problemde satış yapmayı tercih ediyor.

Ancak bunlara ek olarak bir de “old hands” yani “tecrübeli kişiler”in boğa piyasasının beklendiği şu günlerde satış yapıyor olması akılları karıştırıyor.

Neden Satış Yapıyorlar?

Analistlere göre bu kişiler, yarılanma sonrasın hala Bitcoin (BTC) fiyatının ralliye başlamamış olması sebebiyle satış yapmayı tercih ediyor olabilir. Ayrıca Willy Woo’nun açıklamalarına göre “old hands” daha önce de Bitcoin dip noktadayken satışlar yaptı. Dolayısıyla bu durumun endişe yaratmasına gerek yok.

Yine de bu noktada bazı isimler bu tecrübeli kişilere güvenilmesi gerektiğini, gerçek bir ayı piyasasının kapıda olduğunu ve boğaların uzun bir süre daha bekleyeceğini düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 19/10/2020

Sonraki Haber

Fransa Maliye Bakanı Kriptolar Konusunda Kendisiyle Çelişiyor!

İlgili Haberler