Bitcoin’de Çok Büyük Düzeltmeler Yaşanacak Mı?

İlayda Peker

Bitcoin (BTC), Şubat 2021’in başından bu yana oldukça alışılmadık bir fiyat konsolidasyonu gördü ve temel destek şu anda 48.000 dolar seviyesinde bulunuyor.

On-chain izleme kaynağı Glassnode’a göre, yılın ikinci ayı Bitcoin için daha önce görülen hiçbir duruma benzemeyen biçimlendirici bir dönem oldu.

Daha Önce Görülmeyen Durum

Bitcoin ağının mevcut durumunu tartışan kurucu ortaklar Yann Allemann ve Jan Happel, birçok fiyat göstergesine Şubat ayında “reset” izni verildiğini söyledi. 17 Şubat’ta bir tweet’te “Bitcoin’in Ocak ayından bu yana gördüğü konsolidasyon miktarı gerçek değil. Gerçekten temellerin yakalanmasına ve göstergelerin resetlenmesine izin verdi.” ifadeleri kullanıldı.

Yapılan açıklamalara göre 48.000 dolar yeni 35.000 dolar seviyesi oldu.

Bunlara ek olarak bu farklı bakış açısı, Bitcoin‘in bu hafta ilk kez geçtiği bir seviye olan 50.000 doların büyük bir düzeltme olmaksızın sağlam bir temel oluşturacağını umarak boğalara destek veriyor.

50.000 dolarlık sınırın etrafında hareket etmesine rağmen, BTC’de yaşanan düşüşler satın alma fırsatı. Dolayısıyla bu durum Bitcoin’in etrafındaki herhangi bir olumsuz gelişme ya da fiyat artışlarından bağımsız olarak sağlam bir satın alma baskısının olduğunu göstermiş olabilir.

İstatistikçi Willy Woo Bitcoin’in mevcut konumunu bir boğa piyasasının “orta aşaması” olarak nitelendirdi.

%80 Düşüş Olacak Mı?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, hafta sonu “The Bitcoin Standard” yazarı Saifedean Ammous’un podcast serisindeki konuşmasında BTC’de daha önce olduğu gibi %80’lik düşüşlerin yaşanmayacağını dile getirdi.

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin’de artık %80 gibi büyük düşüşler olmayacak ve düzeltmeler daha az volatil olacak. Çünkü hem kurumsal ilgi de hem bireysel ilgi de gözle görülür büyümeler olduğu ifade ediliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Balinaları Pozitif Sinyaller Veriyor: Kriptolarda Artış Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber

BTC ve ETH’dan Sonra Kurumsal İlgi Bu Coin’i de Etkisi Altına Alıyor

İlgili Haberler