Bitcoin’de Büyük Düşüş Uyarısı: Apple’ın Piyasa Değerindeki Düşüş Kripto Paraları Etkileyebilir

Bitcoin Haber

Ünlü kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in önemli bir gerileme yaşayabileceği konusunda uyardı. Merten, Bitcoin’in fiyatının 10 bin dolar ile 12 bin dolara aralığına düşebileceği iddiasını, Apple’ın piyasa değerinin düşmesi durumunda ortaya çıkabilecek olan sonuçlara dayandırdı.

Merten’e göre, Apple’ın piyasa değerinde yaşanabilecek bir düşüş, Bitcoin ve diğer hisse senetleri üzerinde büyük bir etkiye neden olabilir. Apple’ın değerinin 3 trilyon dolardan 1.5 trilyon dolara düşmesi durumunda, Bitcoin’de ve altcoinlerde önemli bir gerileme yaşanabileceği ifade edildi.

Çin’in iPhone yasağını genişletmesi, Apple’ın piyasa değerinde düşüşe neden oldu. Bu durumun Bitcoin ve altcoinler üzerinde de etkili olacağı belirtildi. Apple’ın piyasa değeri, 200 milyar dolar düştüğünde bu durumun, Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinde etkili olduğuna dikkat çekildi.

Çin’deki devlet kurumlarında iPhone veya yabancı ürünlerin kullanımı zaten yasaktı. Ancak bu yasağın kapsamı genişletilerek hükümet destekli kurumlar ve devlet şirketlerini de içerecek şekilde genişletildi. Bu durum, Apple’ın piyasa değerinin 2.79 trilyon dolara düşmesine neden oldu ve uzmanlar bu düşüşün devam edebileceği konusunda uyarıyorlar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu’nun Shibarium’u 100.000 Cüzdanı ve 420.000 İşlemi Aştı, Ancak Fiyatı Düşüyor

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası Düşük Volatilite ile Haftaya Başladı: Günün Yükselen ve Düşen Kripto Paraları

İlgili Haberler