Bitcoin Mi, Altcoin’ler Mi: Kısa Vadeli Yatırımcı Hangisini Tercih Ediyor?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki fiyat artışları devam ederken bir analiz platformu olan Santiment, altcoin’lerin Bitcoin’den daha popüler hale geldiğini ortaya koyuyor. Çünkü kısa vadeli bakış açısına sahip yatırımcılar BTC’dense altcoin’leri takip ediyor gibi görünüyor.

Altcoin’ler Daha Popüler

Bitcoin 50.000 dolarlık direnci kırmak için mücadele ederken Solana’nın (SOL) fiyat artışı kripto para yatırımcılarının büyük ilgisini çekti. SOL fiyatı kısa sürede 100 doları geçip 194 dolar ile yeni bir rekora imza attı.

Bunlara ek olarak Santiment, Polygon (MATIC) ve Cardano’nun da (ADA) yükselen konu başlıkları arasında yer aldığını ifade ediyor. MATIC son 4 gün içinde sergilediği yükseliş ile birlikte gündemde kendisine yer bulurken ADA da Alonzo hard fork’unun etkisiyle son zamanlarda gözle görülür artış yaşayan kripto para birimler arasında yer alıyor.

FOMO ile Mücadele

Kaybetme korkusu (FOMO), yatırımcıları tehlikeli finansal seçimler yapmaya veya pump and dump tuzağına düşmeye yönlendirebiliyor. Günümüzdeki tablolarda ise FOMO’nun yatırımcıları altcoin’lere yönlendirdiği görülüyor.

Buna ek olarak bazı uzman isimler influencer’lar sebebiyle de FOMO’nun oluşabildiğini ve yatırımcıların bu sebeple altcoin’lere yönelmiş olabileceğini de ifade ediyor. Dolayısıyla özellikle kısa vadede çok kazanmak isteyen yatırımcılar FOMO’ya kapılıyor olabilir.

Bitcoin Perspektifi

6 Eylül’de on-chain analist Willy Woo, Bitcoin’in büyüme döngüsünü paylaştı ve bunu altın ve hisse senetleri karşılaştırdı. Elde edilen veriler BTC’nin açık ara önde olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla her ne kadar BTC sakin hareket ediyor gibi görünse de aslında oldukça iyi performans sergiliyor.

Buna ek olarak pek çok analist BTC’nin yıl bitmeden 100.000 dolara ulaşacağını dile getiriyor. Dolayısıyla yakın zamanda FOMO’nun altcoin’lerden Bitcoin’e kaydığı görülebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

El Salvador Açıkladı, Bitcoin Önemli Direnci Kırdı! BTC’yi Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

The Bored Ape Yacht Club Tron’un Lansmanı Ne Vaat Ediyor?

İlgili Haberler