Bitcoin’de (BTC) Yükselişe Rağmen Tehlike Sürüyor Mu?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin 2021 yılına oldukça iyi bir başlangıç yaptı ve 10 Kasım’a kadar da arka arkaya yükseliş ile ilerledi. 10 Kasım’da 69.000 dolar ile son tüm zamanlar rekorunun kaydedilmesinin ardından bir düşüş trendi başladı. Dolayısıyla şu anda piyasada bir belirsizlik hakim ve son 24 saatte yaşanan %5’in üzerindeki artışa rağmen analistler yükseliş trendi konusunda emin değiller.

Güncel Fiyat Hareketleri

Piyasalarda yıl sonuna doğru daha volatil fiyat hareketleri bekleniyor ve yaşanan son yükselişler de bunun bir göstergesi olabilir. Ancak yine de şu anda BTC 50.000 dolarlık önemli direnci kıramadığı için analistler volatil hamlelerin hem aşağı hem yukarı yönlü olabileceğini ifade ediyor.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin (BTC) 48.900 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 45.000 dolarlık düşük seviyelerden yukarı yönlü bir hareket başlatıyor.

Buna ek olarak BTC’deki fiyat artışının etkisi ile altcoin’lerde de %5’in üzerindeki yukarı yönlü hamleler olduğunu görüyoruz. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum son 24 saatte %5 artış yaşarken, Ripple (XRP) %2, Cardano (ADA) %3 ve Avalanche (AVAX) %14 artış yaşadı.

Yakın Vadede Fiyat Beklentileri

Bitcoin şu anda 44.200 dolarlık desteğin üzerinde seyrediyor ve bu da aşağı yönlü bir satış baskısının olmadığı şeklinde yorumlanıyor. Ancak uzun zamandır geçilemeyen 50.000 dolarlık diren hala çok güçlü ve bu sebeple bir süre 45.000 dolar ile 50.000 dolar aralığında konsolidasyon olabileceği ifade ediliyor.

Ayrıca Bitcoin’deki yükseliş hamlesinin hacimle desteklenmiyor olması da ralli beklentilerinin bir süre daha ertelenmesine sebep oluyor. Ancak eğer BTC’deki yükseliş hacim ile de desteklenmeye başlarsa kısa vadede yeni yukarı yönlü hareketler görülebilir.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analist Bu İki Token’da Büyük Artış Bekliyor!

Sonraki Haber

Binance, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi İle Ortaklık Kurdu

İlgili Haberler