Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Göstergeleri Günden Güne Artıyor

İlayda Peker

Bitcoin’in (BTC) günlük aktif adres sayısı tarihsel olarak, dijital varlığın beklenen fiyat hareketinin güvenilir bir göstergesi oldu ve BTC’nin fiyatı, ağ üzerinde etkileşime giren toplam adres sayısındaki artış nedeniyle geleneksel olarak yükseliyor.

Bitcoin Aktif Adres Sayısı

İlginç bir şekilde Blockchain analitik firması Santiment’e göre, bu hafta üst üste beşinci gün için ağdaki aktif Bitcoin adreslerinin sayısı bir milyonu aştı.

Gerçekten de kripto yatırımcılar tarafından genellikle geçmiş bakiyeler için yaygın olarak kullanılan zincir üstü analitik verileri ve ortaya çıkan eğilimler şunları belirtti:

Bitcoin, BTC ağında etkileşime giren 1 milyonun üzerinde aktif adres ile (tarihsel olarak yavaş hafta sonları hariç) 5 gün geçirdi. Bu yükseliş, tüm zamanların en yüksek seviyesinin kaçınılmaz olarak test edilebileceğinin cesaret verici bir işareti.

Lightning Network Büyüyor

Ayrıca Bitcoin ağının genişletilmesi, son günlerde tutarlı bir büyüme gösteren Lightning Network gibi genel performansın ek öncü göstergeleriyle de sonuçlandı. Zincir üstü analiz platformundan elde edilen en son verilere göre, 2021’in ilk on ayında ağa 9.2 binden fazla node eklediği görülüyor.

Glassnode’un kurucu ortakları Yann ve Jan şunları kaydetti:

Bitcoin (BTC) Lightning Network büyümeye devam ediyor. Yalnızca 2021’de ağa yaklaşık 9.2 bin yeni node eklendi. Bu, işletim donanımı YTD’sinde %111’lik bir büyüme oranıdır. Ağda şu anda 11.464 LN node var.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Büyük Ralli Öncesinde Bir Düzeltme Yapabilir Mi?

Sonraki Haber

Bir Phishing Saldırısı Daha: Saldırı Yarım Milyon Dolara Mal Oldu

İlgili Haberler