Bitcoin Teknik Analizi: BTC Fiyatında Önemli Seviyeler

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin, 44.524 dolara dokunarak önemli bir fiyat sekansına imza attı. Liderin hareketlenmesi kripto para piyasasını olumlu havaya soktu ve birçok altcoin önemli kazançlar elde etti. Kripto para piyasası, amiral geminin rotayı yukarı kırmasıyla yeşile büründü.

Bitcoin Fiyatında Önemli Seviyeler

Lider kripto para Bitcoin, 34.000 dolarlık direnç seviyesini kırmasının ardından kısa sürede 40.000 dolara tırmandı. Bunun ardından 38.000 dolara kadar gerileyen BTC, bu noktada güç topladı ve 44.500 dolara sıçradı. BTC’nin direnç bölgelerini tek tek kırması ile yükseliş momentumu ivme yakaladı.

BTC boğalarının yukarı yönlü harekete katkısı, fiyatın 44.000 dolar bandına gelmesini sağladı. Uzmanlar, BTC’nin 40.000 dolarlık destek alanına geri çekilmesini beklerken bu seviyenin korunması ile rallinin 45.000 doların üzerini hedeflediği görüşündeler. 45.000 doların aşılması durumunda ise hedef 50.000 dolar bölgesi olacaktır.

Öte yandan fiyat 40.000 doların altına düşerse, BTC için bir düşüş trendini başlatabilir. RSI ve Stokastik RSI, aşırı alım bölgesine ulaştı. Bu bağlamda satıcılar piyasada kendini gösterebilir.

Ukrayna’nin Kripto Dönüşümü

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, ABD Dolarına izin verildiği gibi kripto para ödemelerine de izin verilebileceğini bildirdi. Bir hükümet yetkilisine göre kripto para birimleriyle ilgili yeni bir yasa tasarısı, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kabul etmesine imkan tanıyacak.

Tasarıya göre, yerel ödeme mekanizmaları ile sürece devam ederek kriptoyu fiat para birimine çevirmek adına hizmet sunulmaya devam edilecek. Tasarıda şunları bulunuyor:

Bugün, Ukrayna’daki mevzuat da dolar cinsinden ödeme yapmanıza izin vermiyor. Ancak kredi kartıyla yapılan alışverilerde dolar kolay ödeme yöntemi sunuyor. Para birimleri ödeme sırasında anında dönüştürülüyor. Bu nedenle, Ukrayna’da kripto para birimleri ile bir aracı ile ödeme yapmak, yasal olacak.

Bunun yanı sıra Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 42.749 dolardan alım satım işlemi görüyor. 45.000 dolarlık fiyat bandının aşılması BTC fiyatını 47.000 dolarlık direnç alanına taşıyabilir.


Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Gayrimenkulün NFT Pazarıyla Buluştuğu Platform: Unirealchain (UNR)

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı ve Yorumları: ETH Yatırımcıları Bu Seviyelere Dikkat Etmeli!

İlgili Haberler