Bitcoin’de (BTC) Kritik Destekler ve Ana Dirençler! Bu Seviyeler Önemli!

İlayda Peker

Evergrande olayı, FED toplantısı ve SEC Başkanı’nın bugün kripto para birimleri ile ilgili yapacağı açıklamalar Bitcoin ve kripto para birimleri üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 42.900 dolar bandında işlem gören Bitcoin son 24 saatte %6, son 1 haftada %6,5 ve son 1 ayda %12 değer kaybetti.

Bitcoin Kritik Seviyede

Bitcoin kritik seviyelerde ilerlemeye devam ederken piyasanın popüler anonim analistlerinden IncomeSharks, Bitcoin‘in bir düzeltmenin başlangıcında olabileceğini iddia etti. Analist, momentumu ölçmek için kullanılan bir metrik olan BTC’nin On Balance Volume’a (OBV) göstergesini değerlendiriyor.

Aşağıda görüldüğü gibi, Bitcoin Temmuz sonunda yukarı hareket ettiğinden beri OBV’si de yana doğru hareket ediyor. Bu, BTC‘nin eski aralığından çıkması ve mevcut fiyat hareketi ile çakışıyor.

Analistin açıklamalarına göre Bitcoin OBV‘de aşağı yönlü kırılırsa, boğalar önceki zirveleri geri alma girişimlerinde engellerle karşılaşabilir.

Kritik Destek ve Ana Direnç

Analist Daan Crypto Trades’e göre ise 40.500 ila 43.000 dolar kritik destek olarak çalışacak ve 50.000 dolar hala büyük direnç olarak çalışıyor. Bu noktada analist, “BTC, 40,500 dolar ile 50.000 dolar gibi büyük bir aralıkta işlem görüyor. Başlangıçta üst direnç alanı tarafından reddedildik. 40.500 ile 43.000 dolar alanının tamamı iyi bir destek sunmalı.” sözlerini kullanıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Fiyatında Önemli Destek ve Dirençler

Sonraki Haber

Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum: Kripto Para Piyasasına Genel Bakış

İlgili Haberler