Bitcoin’de (BTC) Korkuya Kapılmaya Gerek Yok: Uzun Vadeli Düşünün!

İlayda Peker

Geçtiğimiz hafta kripto para birimlerinde başlayan düşüş ile yatırımcılar korku, belirsizlik ve şüpheyle kuşatılmış hissetti. Çünkü fiyatlar deyim yerindeyse bir anda tepetaklak oldu. Ancak bazı isimler Bitcoin ve diğer kripto paralarda uzun vadeli görüş benimsenmesi gerektiğini ve şu an için yatırımcıların korkularının yersi olduğunu düşünüyor.

Bitcoin’de Yaşanan Düşüş

Şükran Günü Bitcoin 16.200 dolara düştükten kısa bir süre sonra, Çin hükümetinin Plustoken Ponzi şeması mahkeme işlemlerinin bir parçası olarak 4,2 milyar dolarlık kripto para ele geçirdiği haberi geldi. Bitcoin’in zaten yaşadığı fiyat düşüşünün yanı sıra bu kadar çok kripto para biriminin birden satışının yapılabileceği ve bunun yaratacağı düşüş etkisi piyasada daha fazla endişenin yaşanmasına sebep oldu.

Ancak Sino Global CEO’su Matthew Graham Twitter’da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, PlusToken ponzi şeması ile ilgili Bitcoin satışlarının çoktan yapıldığını düşündüğünü dile getirdi.

“Manşetlerin Ötesini Görün”

Buna ek olarak McGrath ile yapılan bir röportajda token’ların satılıp satılmadığına bakılmaksızın yatırımcıların anlık manşetlerin ötesini görmesi gerektiğini ifade etti. McGrath konuyla ilgili olarak, “Kripto ve Blockchain ekosistemlerinde gürültüyü kesebilmek önemli. Bitcoin konusunda uzun vadeli bir yükseliş sergiliyoruz ve endüstrinin bir varlık sınıfı olarak profesyonelleştiğini ve olgunlaştığını görmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

McGrath ayrıca, Batılı kripto yatırımcıları için ortak bir korku unsuruna dönüşen Çinli kripto para madencileri ile ilgili de açıklamalar yaptı. Birçoğu, Çinli madencilerin ağa %51 saldırısı düzenleyebileceğini düşünüyor ve bazıları da BTC arzının büyük bölümünü kontrol ettikleri endişe yaşıyor.

Ancak McGrath’a göre iki görüş de doğru değil. Çinli madencilerin endişe uyandırmasının tek sebebi yanlış anlayışların olması. Popüler isim konuyla ilgili olarak, “Teorik olarak, elbette %51 saldırılarının meydana gelebileceğini biliyoruz. Ancak merkezileştirme/koordinasyon ve teşvik seviyesi, Çin madenci topluluğu arasında en iyi kriptolar için mevcut değil.” ifadelerini kullandı.

“Uzun Vadeli Yatırım Yapın”

Fiyat hedefleri sorulduğunda ise McGrath, Sino Global CEO’sunun düşüncelerine paralel açıklamalarda bulundu ve “Bir vizyonu paylaştığınız ve inandığınız projeleri ve ekipleri seçin. Uzun vadeli yatırım yapın ve günlük piyasa dalgalanmalarına kapılmayın. Biz de bir vizyonu paylaştığımız ve inandığımız ekiplere ve projelere yatırım yapıyoruz. Bu projeleri bulabilir, destekleyebilir ve geliştirebilirsek, işimizi yapmış oluruz.” ifadelerini kullandı.


Total
31
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden 18.000 Doların Üzerinde: Yatırımcıları Neler Bekliyor?

Sonraki Haber

Ripple CTO’sunun Sahip Olduğu XRP Miktarı Tartışma Yarattı!

İlgili Haberler