Bitcoin’de (BTC) Güçlü Destek Fiyatı Yeniden Yükselişe Geçirdi

İlayda Peker

On-chain kripto analiz firması Glassnode, BTC için yaklaşık olarak 47.000 dolar seviyesinde önemli on-chain destek bulunduğunu açıkladı ve bu olayı, 2020’nin sonlarında Bitcoin’in (BTC) 11.000 doların üzerine çıkmasından bu yana belirlenen en büyük on-chain destek olarak tanımladı.

Güçlü Destek: 47.000 Dolar

Glassnode’un 8 Mart tarihli bir raporuna göre, BTC’nin fiyatı geçen hafta 45.000 dolara kadar düştükten sonra 45.500 dolar ile 48.900 dolar arasında işlem görürken, yaklaşık 1.2 milyon Bitcoin on-chain olarak hareket etti.

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının kabaca %6,5’inin destek kuruldukça on-chain olarak hareket ettiğini belirtti.

Glassnode, büyük Bitcoin hareketlerinin birikimin göstergesi olabileceğini öne sürerken, şirket, on-chain faaliyetteki artışın, kripto paralarını borsalara aktarmak için yarışan satıcılara da atfedilebileceğini kabul etti.

Bununla birlikte raporun yazarları, borsalarda tutulan Bitcoin sayısının son düşüş eğilimini sürdürdüğünü ve geçen hafta 32.500 BTC’nin merkezi platformlardan çekildiğini belirtti.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Bitcoin bugüne oldukça iyi bir fiyat hareketi ile başladı ve 47.000 dolar bandında oluşan güçlü destek BTC fiyatının 54.000 doların üzerine çıkmasına yardımcı oldu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 54.125 dolardan işlem gören BTC’nin ilk hedefinin 55.000 dolar olduğu ve sonrasında 60.000 dolarlık yeni rekora doğru harekete geçeceği düşünülüyor.

Analistlerin büyük çoğunluğu düzeltmenin bittiği ve Glassnode’un tespit ettiği hareketlerin bir yükseliş sinyali olduğu konusunda hemfikir gibi görünüyor. Ancak yatırımcı faaliyetlerinin yakından takip edilmesi gerektiği de belirtiliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP (Ripple) CEO’su Brad Garlinghouse, SEC Davası Kaybedilirse Ne Olacağını Açıkladı

Sonraki Haber

Küçük Hacimli Bu 3 Coin’de Büyük Artış Bekleniyor

İlgili Haberler