Bitcoin’de (BTC) Düzeltmenin Önemli Seviyeleri!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta içinde yukarı yönlü hamleler yaptıktan sonra bir düzeltme hareketi sergiledi. Analistler ise bu düzeltmenin beklenen bir gelişme olduğunu ve dolayısıyla endişelenecek bir şey olmadığını ifade ediyor. Buna ek olarak bu gelişmenin piyasa büyümesi açısından sağlıklı olduğu da ifade ediliyor.

Düzeltmeler Piyasa İçin Gerekli

Analistlere göre herhangi bir yukarı yönlü toparlanma öncesinde mutlaka bir düzeltme olmalı. Bu düzeltme,  piyasa hareketlerini çevreleyen koşullara bağlı olarak iyi veya kötü olabilir. Lider kripto para birimi 48.000 dolarlık önemli seviye üzerine yükseldikten sonra düzeltme hamleleri yapmaya başladı ve Bitcoin fiyatı 44.200 dolara kadar geriledi. Şu anda ise yukarı yönlü hamleler geliyor ve BTC yazının kaleme alındığı an itibari ile 46.500 dolardan işlem görüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre boğa rallileri sırasında bu tür düzeltmeler her zaman iyi. Çünkü bu düzeltme dönemlerinde yatırımcılar alım yapacak yeni seviyeler bulabiliyor. Yani düzeltme sonrasında aslında piyasaya daha fazla para girmiş oluyor.

Dolayısıyla bu dönemde oluşan desteklerin güçlü olduğu ve o seviyede alım baskısı olduğu anlaşılıyor. Şu anda analistlere göre  Bitcoin 45.000 doların üzerinde kalabildiği sürece güç hala boğaların elinde. Yani şu anki görünüm ile BTC’nin yükseliş ivmesine devam etmesinin muhtemel olduğu düşünülüyor.

Bitcoin’de Önemli Seviyeler

Analistlere göre kısa vadede Bitcoin’in yükselişi için şu anda bir engel bulunmuyor. Ancak asıl mesele bu pozisyonu uzun vadede sağlamlaştırmak ve bunu yapabilmek için dijital varlığın 100 günlük basit hareketli ortalamayı geçmesi gerekiyor.

Aslında BTC halihazırda bu seviyenin üzerinde işlem görüyor ama analistlere göre şu anda küçük bir marj var.

Şu anda yaşanan düzeltmede eğer 45.600 dolar bir desteğe dönüşürse analistlere göre BTC için uzun vadede de yükseliş hamleleri beklemek daha olası hale gelecek.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Önemli Bir Dönüm Noktasına Ulaştı!

Sonraki Haber

Ethereum’da Önemli Seviyeler: ETH Fiyatında Son Durum

İlgili Haberler