Bitcoin’de (BTC) Düşüş Hedefi 20.000 Dolar Olabilir Mi?

İlayda Peker

Bitcoin’e (BTC) yatırım yapmayı planlayan finansal hizmetler şirketi Guggenheim Partners’da üst düzey bir yönetici, BTC’nin 20.000 dolara kadar düşmeye hazır olduğunu savundu.

Bitcoin 20.000’e Gerileyecek

Guggenheim’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, CNBC’nin Closing Bell programının 21 Ocak tarihli bölümünde yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inanmadığını dile getirdi.

Minerd konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, 8 Ocak’ta 42.000 dolar fiyat seviyesine ulaştıktan sonra Bitcoin’in 2022’ye kadar daha yükseğe tırmanması pek olası görünmüyor.” ifadelerini kullandı ve Bitcoin’de 20.000 dolara doğru tam bir geri çekilme görülme olasılığı olduğunu dile getirdi.

Ancak bunların yanı sıra Minerd, kısa vadeli düşüş tahminlerine rağmen uzun vadede hala Bitcoin’in 400.000 dolar olacağı ile ilgili düşüncesini de koruduğunu dile getirdi.

400.000 Dolarlık Hedef

Minerd 2020’nin sonlarında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in uzun vadede 400.000 doları göreceğini ifade etmişti. Ancak 10 Ocak’ta yaptığı açıklamalarda CIO, Bitcoin’in parabolik görünümünün uzun vadede sürdürülemez olduğunu ve kısa vadede ciddi bir geri çekilme yaşanabileceğini dile getirmişti.

Bu noktada kripto katılımcıları Minerd’ın açıklamalarının oldukça karışık olduğunu dile getirdi ve açıklamalarını karşılaştırdı.

Bitcoin Yatırımı

Guggenheim Partners, şirketin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Grayscale’in Bitcoin Trust ürünü aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmak için başvuruda bulunmasının ardından 2020’nin sonlarında kripto endüstrisinde yer almaya başlamıştı.

Bununla birlikte Minerd’ın düşüş tahminin, Bitcoin 33.000 doların altına gerilediği dönemde geldiğini hatırlatmakta da fayda var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Düşüşünün Arkasında Ne Var?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Düşüyor Ama Profesyonel Yatırımcılar “Paniğe Gerek Yok” Diyor

İlgili Haberler