Binance CEO’su Bitcoin Konusunda Kendinden Emin!

Fatih Uçar

Michael Saylor son gülen olacak mı? Binance CEO’su CZ, son gülenin Saylor olacağını düşünüyor. Eski Bitcoin düşmanı ve yeni BTC maksimalisti olan Saylor, şirketini ciddi riske sokarak önemli ölçüde Bitcoin satın aldı. Hatta bunun bu yatırımının bir bölümünü kredilerle büyüttü. Piyasalarda belirsizliğin hakim olduğu bugünlerde bile MicroStrategy geri adım atmıyor.

Binance CEO’su Bitcoin

Binance CEO’su Changpeng Zhao, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’u destekleyen bir paylaşım yaprak onun son gülen olacağını söyledi. MicroStrategy, bugün erken saatlerde 10 milyon dolarlık ek Bitcoin satın aldı. Cesur satın alma, ticari istihbarat firmasının şu anda 1 milyar doları aşan büyük kayıplarına rağmen Bitcoin konusundaki kararlılığını gösteriyor. MicroStrategy’nin elindeki tüm Bitcoin’lerin ortalama satın alma fiyatı 30.664 dolardır. Bitcoin şu anda 20.066 dolardan işlem görüyor.

Virginia merkezli şirket, bugünün fiyatlarıyla 2,6 milyar dolar değerinde 129.698 adet Bitcoin tutuyor. Mart ayında MicroStrategy, Bitcoin alımlarını finanse etmek için Silvergate’den kredi aldı. Ancak Saylor, yatırımcıların potansiyel bir marj çağrısı hakkında endişelenmelerine gerek olmadığını iddia ederek, başka bir potansiyel iflas konusunda endişeleri yatıştırdı.

MicroStrategy ve Bitcoin (BTC)

Saylor, kredi marj çağrısının gerçekleşmesi için Bitcoin’in 3.500 dolara düşmesi gerektiğini söyledi. Buna rağmen gerekli ek teminatı karşılayabileceklerini de söyledi. MicroStrategy, Bitcoin’i birincil rezerv para birimi olarak kabul ettikten sonra, kripto para piyasaları büyük bir boğa sezonu yaşadı. Bu durum Saylor’un şirketine ait hisseleri tavan seviyeye çıkardı. O günlerde MicroStrategy hisseleri 1.000 doları aşarak 2000 başlarından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bununla birlikte, hisse senedi bu ayın başlarında 152 dolara kadar düştü.

Diğer bir değişle hisse fiyatları Bitcoin boğasından önceki günlerine döndü. Bununla birlikte Saylor, en büyük kripto para biriminde yükselişin devam edeceğine inanıyor. Hali hazırda Saylor’un şirketi, elindeki birikim sayesinde en büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısı konumundadır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ronin Bridge Yeniden Kullanımda! Yeni Güncellemeler Var!

Sonraki Haber

Grayscale: “Hayal Kırıklığına Uğradık” Bu Sefer Davalı SEC! 

İlgili Haberler