Bitcoin’de Arz Şoku Gerçekleşmediğini İddia Eden Kripto Para Uzmanı: “Spot Bitcoin ETF’si Gerekli”

Bitcoin Haber

Kripto para uzmanı Willy Woo, kripto para borsalarında arzın düşük olduğu dönemlerde yüksek miktarlarda Bitcoin satın alınmasının fiyatta mutlak yükselişi tetiklemeyeceği yönünde bir görüş bildirdi. Woo, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yatırımcıların 2022’deki ayı piyasası boyunca kripto para borsalarındaki düşük miktardaki Bitcoin’leri satın aldıklarını belirtti. Ancak, borsalardaki Bitcoin rezervinin düşük olmasının yüksek talep ile birleşmesinin fiyatı yükselteceği yönündeki görüşün yanıltıcı olduğunu ifade etti.

Woo, vadeli işlem piyasaları aracılığıyla sentetik Bitcoin basıldığını, bu nedenle bir arz şoku yaşanmadığını belirtti. Woo’ya göre, bir yatırımcı artık spot piyasadan Bitcoin almak yerine vadeli işlem tabanlı bir ETF satın alabilir. Ancak bu, bir arz şokunun tetikleyicisi olamaz çünkü bu işlemler sadece fiyatın yükseleceğine dair kağıt üzerinde yapılan bahislerdir ve bir hedge fonu, bahsin karşı tarafında yer alarak yeni bir sentetik Bitcoin basılmasını sağlayabilir.

Willy Woo, bir arz şokunun yaşanabilmesi için spot Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesine ihtiyaç olduğunu belirtti. Woo, vadeli işlem piyasaları gelişirken spot Bitcoin ETF’si için yapılan başvuruların tam 7 yıldır kabul edilmediğini belirtti. Aynı zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’sine bakışının oldukça açık olduğunu ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tether’ın Hizmet Şartları Değişikliği ve Kripto Para Dünyasına Etkileri

Sonraki Haber

Binance, GLMR Coin’i Listeliyor: Büyük Ralli Başlayabilir

İlgili Haberler