Bitcoin (BTC) En Fazla Kaç Dolar Olabilir? Ünlü CEO Hedefini Açıkladı!

Fatih Uçar

Sizin tahmininiz kaç dolar olurdu? Bitcoin için uçuk ve çok uzun vadeli bir hedef belirleyecek olsaydınız bu büyük ihtimalle 1 milyon doların üzerinde olur. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor kendi hedefini açıkladı. Peki dudak uçuklatan hedef kaç dolar ve böyle bir şey mümkün mü?

Bitcoin (BTC) En Fazla Kaç Dolar Olabilir?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, The Information ile yaptığı röportajda Bitcoin fiyatının sonunda 6 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi. Saylor, önde gelen kripto para biriminin fiyatının hala uzun vadeli potansiyeline ulaşmaktan uzak olduğuna inanıyor. Aralık ayı başlarında MicroStrategy, 84 milyon dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklamıştı. Her düşüşü fırsata çeviren ve ciddi riskler alan şirket Bitcoin’e sadakatini kaybetmiyor.

Bitcoin fiyatı yılın başından bu yana %70 arttı, ancak geçen ay kaydedilen tüm zamanların en yüksek zirvesinden %29 düştü. Karşılaştırma için, MicroStrategy hissesi kabaca %40 arttı. S&P 500 endeksi bu süre zarfında %22,33 prim yaptı.

İş zekası firması şu anda kabaca 5,9 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip. CNBC ile Kasım ayında yapılan bir röportajda Saylor, Bitcoin‘in sonsuza kadar yükseleceği konusunda aşırı iyimser bir tahminde bulundu:

“Bizim görüşümüz [Bitcoin] volatil olacak çünkü tüm kripto piyasasına bağlı ve yeni, ama sonsuza kadar (sınırlı arz) fiyatı yükselecek”.

The Information ile yaptığı röportaja göre Saylor’un kişisel Bitcoin (BTC) varlığı 866 milyon dolara ulaştı. Saylor’un yorumlarını takip edenler, onun aşırı yükseliş tahminine şaşırmamalı. Şubat ayında, Bitcoin’in piyasa değerinin bir gün 100 trilyon dolara ulaşacağını ve bunun ABD borsasının mevcut değerini ikiye katlayacağını söyledi.

Bitcoin (BTC)

Bugün yeniden canlanma belirtisi gösteren Bitcoin fiyatı 49.000 doların üzerine çıktı. Ancak 49.500 dolarda bulunan direnci halen aşabilmiş değil. Yazı hazırlandığı sırada 48.500 doların üzerinde tutuna fiyat bu bölgeyi koruyabilirse kısa vadeli yukarı yönlü ataklarına devam edebilir.

Alıcılar nihayet varlıklarını hissettirmeye başladı ve dört saatlik grafikte RSI nötr bölgenin üzerine doğru çıkıyor. Kısa vadeli hareketli ortalamaların üzerine çıkan fiyat 49.461 ile 49.550 dolar arasında kalabilirse 52.220 dolarlı seviyeleri görebiliriz. MACD yeniden pozitif ve orta vadede olumlu senaryo bize 73.000 doların mümkün olduğunu söylüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Rusya Merkez Bankası, Kripto Hizmeti İçin Yabancı Borsalara Yeşil Işık Yaktı

Sonraki Haber

Bitcoin’de Artış Sinyalleri: Kriptolardaki Yükselişin Devamı Gelecek Mi?

İlgili Haberler