Bitcoin’de 31.000 Dolar Seviyesi Güçlü Bir Şekilde Savunuldu

İlayda Peker

Bitcoin fiyatında yaşanan son geri çekilme 31.000 dolar seviyesinde durdu ve boğalar bu seviyeden sonra yine güç kazanmaya başladı. Analistlere göre önemli olan 37.000 dolarlık seviyenin ise bugün üzerine çıkıldı.

31.000 Dolarda Güçlü Destek

Yaklaşık olarak son 3 haftadır Bitcoin 30.000 dolar ile 40.000 dolar bandında hareket ediyor ve 30.000 dolar güçlü bir destek olurken 40.000 dolar da güçlü bir direnç olarak işlem görüyor.

Bu noktada içinde bulunduğumuz haftada Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili haberlerin karışık olduğunu belirtmek gerekiyor. Bir yandan El Salvador Bitcoin’i yasal para birimi olarak ilan ederken diğer yandan bir FBI yetkilisi ajansın herhangi bir Bitcoin cüzdanına erişme araçlarına sahip olduğunu ifade etti. Ancak FBI yetkilisi tarafından paylaşılan bu tweet daha sonra silindi.

Dolayısıyla şu anda analistler 37.000 doların geçilmesinin çok önemli olduğunu ancak bu seviyenin üzerinde kalmak için daha güçlü bir desteğe ihtiyaç olduğunu ifade ediyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile BTC’nin fiyatının 36.800 dolar bandında olduğu düşünüldüğünde şu anda boğaların bir mücadele içinde olduğu ifade edilebilir.

Geri Çekilme Doğal Bir Durum Mu?

Musk ve Çin geri çekilmenin sorumluları olarak görülse de melek yatırımcı ve Earn.com’un Kurucu Ortağı Lily Liu, geri çekilmenin daha çok doğal olarak meydana gelen döngülerle ilgili olduğunu ifade etti. Yatırımcıya göre birkaç aydır devam eden rallinin ardından böyle bir geri çekilme yaşanması oldukça doğal.

Yatırımcı yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in düşüş öncesinde 6 ay boyunca yükseldiğini ve üst üste rekorlar kırdığını, bunun sonsuza kadar devam etmemesinin de oldukça normal olduğunu dile getirdi. Buna ek olarak Liu, henüz bir ayı piyasasının başladığını düşünmediğini ve arka arkaya gelen haberlerin de hala boğa piyasasını desteklediğini belirtti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ABD Merkezli Dev Platform Kripto Para Sektörüne Dahil Olacağını Açıkladı

Sonraki Haber

Amerikalı Senatör Bitcoin’i (BTC) Sert Bir Dille Eleştirdi

İlgili Haberler