Bitcoin Zinciri Kırdı: 9 Haftadan Sonra Yeşil Mum Geldi!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin arka arkaya 9 haftayı kırmızı mumla kapattıktan sonra nihayet geçtiğimiz haftayı yeşil mumla kapattı. Dolayısıyla bu durum Bitcoin’in bir dönüş sinyali veriyor olabileceği yorumlarının yapılmasını sağlıyor.

Bitcoin’de Pozitif Sinyal

Son 24 saat içinde %5,5’in üzerinde artış kaydeden Bitcoin, yazının kaleme alındığı sırada 31.400 dolar üzerinde işlem görüyor.

Mart ayının sonunda Bitcoin pozitif bir görünüme sahipti ve 50.000 dolarlık psikolojik ve teknik direnci test etmeye hazır gibi görünüyordu. Ancak işler beklendiği gibi gitmedi ve Bitcoin bazen kademeli bazen de ani düşüşler yaşadı. Bu düşüşlerin arkasında FED’in açıklamaları ve Terra olayı gibi etkenler bulunuyor. Tüm bunlar Bitcoin’in arka arkaya 9 haftayı kırmızıda kapatmasına sebep oldu ve bu noktada BTC yeni bir rekora da imza attı.

Buna ek olarak Bitcoin geçtiğimiz hafta 32.000 dolar üzerine hamle yapmış ve sonrasında yeniden 29.000 dolar seviyelerine geri dönmüştü.

Ancak 30.000 doların altına geri dönmesine rağmen, lider kripto para birimi yine de haftayı 29.250 doların (geçen haftanın sonundaki kapanış fiyatı) üzerinde kapatmayı başardı. Böylece BTC 21 Mart’tan bu yana ilk kez haftalık kapanıştı yeşil mumu gördü.

Yükseliş Kalıcı Mı?

Lider kripto para birimi son düşüşler ile birlikte 24.500 dolara kadar geriledi ve şu anda bu noktanın bir dip seviye olup olmadığı konusunda tartışmalar devam ediyor. Bazı analistler dibi gördüğümüzü ve bundan sonra artışların devam edeceğini dile getirirken bazıları henüz dip seviyenin görülmediğini ifade ediyor.

Analistlere göre yatırımcıların varlıklarını zararda olma pahasına sattıkları dönemler dip seviyelerin görüldüğü dönemler ile aynı zamana denk geliyor. Dolayısıyla şu anda zararda satışların yapıldığına dikkat çeken analistler dip seviyenin geldiğini ifade ediyor. Ancak analistler bu noktada bir uyarıda bulunuyor: Toparlanmalar aylarca sürebilir ve ara düşüşler de görülebilir.

Buna ek olarak bazı analistler ise Bitcoin’in 20.000 dolar seviyelerine gerileme ihtimali olduğunu ve bu sebeple de dip seviyelerin henüz gelmediği konusunda uyarıyor. Dolayısıyla yatırımcıların hala temkinli olmasında fayda var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Brezilya’nın CBDC Planları! Merkez Bankaları Dönüşüyor!

Sonraki Haber

STEPN’de DDOS Saldırısının Ardından Son Durum

İlgili Haberler