Bitcoin Yükseliyor Ama Bazı Analistler Bir Ayı Piyasasında Olduğumuzu Düşünüyor!

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı önemli bir destek noktasında güçlü topladıktan sonra bu hafta yükselişe geçti. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 51.000 dolar üzerine işlem gören lider kripto para biriminin net bir artış sinyali verip vermediği konusunda ise tartışmalar devam ediyor.

Bitcoin’de Ralli Yaşanacak Mı?

InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway yaptığı son açıklamalarda yaşanan yükseliş sonrasında bir süre konsolidasyon yaşanacağını ve sonrasında düşüş yönlü bir dalgalanma olmasını beklediğini ifade ediyor.

Buna ek olarak Soloway, büyük bir düşüşün bu yıl içinde mi yoksa bu ay içinde mi olacağı konusunda yaptığı yorumlarda, eninde sonunda bu durumun yaşanacağını ancak Ekim ayında olup olmayacağı konusunda emin olmadığını ifade etti. Bu noktada Soloway, Robert Kiyosaki’nin Ekim çöküşü tahmini ile aynı görüşü paylaşıyor gibi görünüyor.

Öte yandan Soloway, Bitcoin uzun vadede 100.000 doları görme ihtimalinin olduğunu düşündüğünü de ifade ediyor. Ama piyasa stratejistine göre Bitcoin 100.000 dolar öncesinde ilk olarak 50.000 dolara ve sonrasında 30.000 dolara, ardından da 18.000 dolara gerileyecek.

Bitcoin’de Düşüş Beklentileri

Buna ek olarak, yatırım danışmanlığı şirketi TheTechnicalTraders.com’un Baş Piyasa Stratejisti Chris Vermeulen’in de aynı görüşleri paylaştığı ifade edilebilir. Vermulen, Bitcoin 100.00 doları görmeden önce bir miktar konsolidasyon yaşayacak. ancak Vermulen kendisinin uzun vadeli bir yatırım stratejisi benimsediğini ve bu sebeple de kısa vadeli düşüşlerden etkilenmediğini ifade ediyor.

Öte yandan Bitcoin için şu anda altı haneli hedef çok önemli bir kilometre taşı ve analistler 100.000 doların eninde sonunda görüleceğini düşünüyor. Örneğin; İngiliz bankası Standard Chartered, BTC‘nin bu yıl veya 2022’nin başlarında 100 bin dolara ulaşacağını düşünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasaları Yükselişe Geçti! Bitcoin (BTC) Yeniden 51.000 Doların Üzerinde!

Sonraki Haber

ABD SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Yasakları Hakkında Konuştu

İlgili Haberler