Kripto Para Piyasaları Yükselişe Geçti! Bitcoin (BTC) Yeniden 51.000 Doların Üzerinde!

Fatih Çetin

Akşam saatlerinde Bitcoin (BTC) hızla 50.500 direncini kırdı. Buradan gelen destekle birlikte fiyat dakikalar içinde 51.400 doları gördü. Geçtiğimiz yıllarla kıyasladığımızda birkaç istisna dışında Ekim ayı hep yükselişlere şahit olmuştu. Bu yıl da şaşırtmadı ve Bitcoin (BTC) fiyatı 10.000 doların üzerinde arttı. Elbette bu yükseliş altcoin fiyatlarında da ciddi bir toparlanmayı beraberinde getirdi.

Bitcoin (BTC) Neden Yükseliyor

Bu yükselişi başlatan ana sebep olarak FED Başkanının kriptoları destekleyen açıklaması gösteriliyor. Ancak zaten birçok analiste göre fiyat 40.000 seviyelerinde yükseliş öncesi son düzeltmesini yapmıştı. Bizde ağ verilerine göre balinaların ciddi miktarda Bitcoin (BTC) topladığını duyurmuştuk. Artık zamanı gelmiş olabilir, toplama dönemi bitti ve boşaltma günlerine yaklaşıyoruz.

Bitcoin yıllar boyu bu döngünün içinde oldu. Öncelikle fiyat ciddi bir dip buluyor, güçlü yatırımcılar boşalttıkları kripto paralar en uygun rakamlardan yeniden topluyor. Nihai olarak yeni bir yükseliş döneminin kapısı açılıyor ve en tepeden tüm sepetler boşaltılmaya başlanıyor.

Bitcoin (BTC) 51.000 Doları Aştı

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC) 51.500 seviyesini destek haline getirmeye çalışıyor. Sınırdan dönen fiyat siz bu yazıyı okurken 52.000 testine başlamış bile olabilir. Buradan aşağı yönlü bir hareketin başlaması için şimdilik bir sebep yok.

En büyük 7 kripto paranın son durumunu yukarıda görüyorsunuz. Solana (SOL) yeniden 160 doların üzerinde ve Ethereum (ETH) 3.500 seviyesini nihayet aştı. Buradan Bitcoin’e bağlı olarak hızla 4.000 dolar testine devam edebilir. Cardano (ADA) şimdilik sessiz, Alonzo güncellemesini fazlasıyla fiyatlayan Cardano (ADA) şimdilik kazanımlarını koruma başarısı gösteriyor. Binance Coin (BNB) ise 440 doların üzerinde fiyatlanıyor. Bitcoin birkaç gün bu seviyelerde tutunabilirse yeniden 600 doları hedefleyen bir BNB bizi karşılayabilir.

Bugünün ve haftanın yıldızı ise Shiba Inu (SHIB) oldu. Şaka coini 1 sıfır daha attı ve haftalıkta %162 artış göstermenin keyfini yatırımcılarına sürdürüyor. Daha önce sıklıkla 0,000009 dolar seviyesinin öneminden bahsetmiştik. SHIB balinası fiyatın bu seviyeyi görmesi için gerekli haber desteğini sağladı ve bazı balinaların da ona katılmasıyla fiyat nihayet kritik eşiği geride bıraktı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bank of America’nın Önemli Açıklaması: “Kriptolar Artık Görmezden Gelinemez”

Sonraki Haber

Bitcoin Yükseliyor Ama Bazı Analistler Bir Ayı Piyasasında Olduğumuzu Düşünüyor!

İlgili Haberler