Bitcoin Yorumları: BTC’de Boğa Piyasası Hala Devam Ediyor Mu?

İlayda Peker

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, 55.000 dolar ile 59.000 dolar aralığında konsolide oluyor ve 50.000 dolarlık orta bölge bir destek alanı olarak oluşuyor. Bu eğilim, balina ve adres faaliyeti gibi on-chain temellerin güçlenmesiyle aynı zamana denk geliyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin rallisi Kasım 2020’de hızlanmaya başladığından beri, yedi günlük ortalama aktif adresler art arda arttı. “Crypto Birb” olarak bilinen anonim bir yatırımcı ise konuyla ilgili açıklamalarında, “Fiyat hareketi tırmanırken, günlük aktif adreslerde de artış var. Artış trendi, on-chain trendler ile desteklendiğinde en güçlüsüdür.” ifadelerini kullandı.

Analist bu açıklaması ile on-chain eğilimlerin hem kısa hem de uzun vadeli Bitcoin fiyat döngülerini tamamladığını ifade ediyor.

Buna ek olarak Santiment’in verilerine göre, son 30 gün içinde 35.000’den fazla BTC borsalardan kişisel cüzdanlara çekildi. Bu da Bitcoin balinalarının çoğunlukla Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor. En son çıkışlar, BTC’nin 60.000 doların üzerinde yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasından önce Mart ayının başından bu yana borsaların BTC rezervlerini en düşük seviyelere indirmiş oldu.

Eski Paralar Hareketli

Glassnode’daki araştırmacılar, boğa piyasalarında eski kripto paraların daha sık hareket ettiğini ifade ediyor. Bu durumda da yatırımcılar satış için harekete geçtiğinde Bitcoin üzerinde önemli bir satış baskısı oluşuyor. Büyük bir satış baskısı fiyat üzerinde aşağı yönlü etki yaratabilir. Ancak satış yapanlar kadar biriktirenler de olduğu için şu anda piyasa dengeli konumda bulunuyor.

Tüm bunlara ek olarak kripto para birimi 55.000 ile 59.000 dolar arasında konsolide olurken büyük balinaların Bitcoin biriktirdiği düşünüldüğünde, yükselen ABD 10 yıllık Hazine getirilerine rağmen boğa trendi bozulmadan kalıyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Geleneksel Finansal Sistem Dijital Paralar Fikrinden Korkuyor Mu?

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Teknik Analizi – 22 Mart 2021

İlgili Haberler