Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC Fiyatında Önemli Seviyeler – 20 Mart 2021

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 1 trilyon doları aşan piyasa değeri ile 59.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.000 doları görmesinin ardından bir fiyat düzeltmesi yaşadı. BTC fiyatı 53.000 dolar seviyelerine kadar geri çekildi.

BTC fiyatı son birkaç gündür 58.000 dolar ile 59.500 dolar arasında işlem görüyor. Buna göre mevcut Bitcoin piyasası konsolidasyon dönemi geçiriyor.

BTC/USD

BTC/USD boğaları, ayılardan küçük bir darbe almasının akabinde yükseliş hareketini başlatabilir. Bu olursa, iyileşme beklentisi gerçekleşebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), mevcut dönemde 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalama göstergelerinin üzerinde işlem görüyor. Boğalar piyasa hakimiyetini tamamen ele geçirirse yukarı yönlü hareket kaldığı yerden devam edebilir.

Bollinger Bantları, fiyat düzeltmesi ve ardından gelen yükseliş trendi ile birbirinden uzak seyretti. Fiyattaki bu yükseliş ivmesi boğaların piyasa hakimiyetini ele geçirmesi olarak yorumlanabilir. 50 Hareketli Ortalama göstergesine göre, BTC fiyatı düzeltmeye rağmen yükseliş trendini koruyor. RSI indikatörüne göre, piyasada görülen satın alma baskısı BTC fiyatının artmasını sağladı. Haberin hazırlandığı sırada RSI 55 seviyesiyle nötr bölgeye daha yakın seyrediyor. Bitcoin, yükseliş trendine rağmen beklenen ivmeyi yakalayamadı. Bu, piyasanın fiyat dalgalanmasına hazır olmadığı veya BTC fiyatının mevcut fiyat aralığında hareket edeceği olarak yorumlanabilir.

BTC, 58.000 Dolarlık Direnç Seviyesini Kırabilecek Mi?

BTC/USD işlem çifti 58.000 dolarlık direnç seviyesinin üstünde seyrediyor. BTC fiyatı kritik destek seviyesinde toparlanıyor. Diğer taraftan, boğalar 61.000 dolar olan direnç seviyesini kıramadı. BTC boğaları fiyatı hareketli ortalama endekslerinin üzerinde tutmayı başarabilirse, BTC fiyatı yükselen ivmeyle birlikte 64.000 dolar, 66.000 dolar ve son olarak 68.000 dolar seviyelerini kırmak için hazırlanabilir. Ayrıca BTC, gün içinde 58.914 dolar seviyesine dokundu. Bununla beraber; Bitcoin’in yukarı yönlü ivmesi 49.000 dolar, 51.000 dolar, 53.000 dolar destek seviyelerinin kırılması ile birlikte geldi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Yatırımcı 100 Kat Artış Yaşayacak 3 NFT’yi Paylaştı

Sonraki Haber

Bitcoin Ağı Enerji Tüketimi Bilmecesinin Yanıtı Elon Musk Olabilir Mi?

İlgili Haberler