ABD’nin 3 Trilyon $ Borç Alma Açıklaması Fiyatları Yükseltti

İlayda Peker

5 Mayıs’ta Bitcoin (BTC) fiyatı, piyasanın haftalık kapanış düzeltmesinden sonra kayıplarını geri kazanıyor gibi görünüyor. Pazar günü 8.500 dolara düzeltilmesine rağmen Bitcoin fiyatı, hızlı bir şekilde toparlandı ve Pazartesi gününün çoğunluğunu bu bölgede geçirdikten sonra önce 8.700-8.850 dolar aralığında destek buldu.

Korelasyon Bozuldu Mu?

İlginç bir şekilde Bitcoin’in önceki işlem aralığına hızlı bir şekilde geri dönüşü, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin yaptığı açıklamalarda, COVID-19 enfeksiyonlarının artma oranının 1 Haziran’a kadar ABD’de 134.000 ölüme yol açacağını beklediğini belirtmesinin hemen ardından gerçekleşti. Bunun yanında birçok ülke insanların işlerine geri dönmesi gibi normalleşme adımları atıyor.

Öte yandan Amerika Hazinesi içinde bulunduğumuz çeyrekte 3 trilyon dolar borç almayı planladığını açıkladı ve böylece toplam ABD borcunun 25 trilyon dolara yaklaşacağı belirtildi. Ayrıca şu anda, 30 milyondan fazla Amerikalı işsizlik başvurusunda bulundu ve küçük işletmelere mali yardım sağlamak için tasarlanmış devlet destekli bir program, dağıtılan ilk birkaç gün içinde tahsis edilen tüm fonları harcadı.

Geleneksel piyasalar ve kripto piyasası arasındaki son korelasyon göz önüne alındığında aslında bu adımın kripto paralar üzerinde olumsuz etki yaratması gerekiyordu. Ama durum beklenen gibi olmadı ve kripto para birimleri bugüne artışla başladı.

Hedef: 9.500 Dolar

Fiyat son 24 saat içinde 8.700 ile 8.850 dolar arasında sıkışmıştı ve boğalar verdikleri mücadele sonucunda Bitcoin’i 9.000 doların üzerine taşımayı başardı. Her ne kadar 8.950 dolar seviyesinde iki kez red ile karşılaşılmış olsa da fiyat %4.54’lük artışlar 9.050 dolar seviyesine çıktı.

Bununla birlikte analistler Bitcoin boğalarının hedefinin 9.500 dolar olduğunu ifade ediyor. 9.200 dolarlık alanın aşılması ile bir rallinin başlayabileceğini ifade eden analistler bu noktadan sonra 9.500 doların görülmesinin çok zor olmayacağını belirtiyor.

Kaynak: CointelegraphTotal
10
Shares
1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink’i (LINK) %70’lik Düşüş Mü Bekliyor?

Sonraki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 5/05/2020

İlgili Haberler