BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 29/06/2020

Metin Alaca

Bitcoin negatif geçen bir hafta sonundan sonra yeniden 9.100 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Bitstamp kripto para borsasında 9.143 dolardan işlem görüyor. Hafta sonu 8.800 dolar seviyesine kadar gerileyerek kritik destek seviyesinin altına inen BTC’nin yeniden 9.000 dolar üstünü görmesi kesinlikle iyimser bir gelişme olarak görülüyor.

Bitcoin Yorumları

Aslında Bitcoin fiyatında son haftalarda özellikle volatilite konusunda ciddi bir düşüş yaşandığı görülmekteydi ve birçok analist yakında bir fiyat patlaması olacağını öne sürdü. Beklendiği gibi önce bir yükseliş ve 9.600 dolar seviyesine doğru ivme, bunun devamında ise sert bir düşüş görüldü.

Kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarının devamlı olarak azalması ve yatırımcıların HODL etmek için daha fazla BTC ayırması, uzun vadeli beklentinin hala yükseliş odaklı olduğunu gösteriyor. Glassnode verilerine bakıldığında kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarının 13 ayın en düşük seviyesine düştüğü görülüyor.

BTC/USD Teknik Analizi

Şu an borsalardaki BTC miktarı 2.629.751 olarak biliniyor ve Mart ayındaki ünlü çöküşte bile borsalardaki BTC miktarı 2,9 milyon seviyelerindeydi. Teknik analizlere bakıldığında Bitcoin’in en önemli desteğinin 9.000 dolar, bunun altında 8.969 dolar, bunun devamında ise üçüncü pivot nokta 8.714 dolar olduğu görülüyor.

Bitcoin‘in yükselişini engelleyen direnç noktaları ise sırasıyla 9.224 dolar, 9.334 dolar ve 9.500 dolar olarak sıralanabilir. Bunun devamında önce 9.800 dolar ve devamında psikolojik direnç 10.000 dolar yatırımcıların karşısına çıkacaktır. Bunlara ek olarak ABD’deki kriz durumunun ve FED’in attığı hatalı adımların, uzmanların da belirttiği gibi daha fazla Bitcoin alımına yol açabileceği ve fiyatın yükselebileceği düşünülüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Yazar: FED Öldü, Bitcoin Alın!

Sonraki Haber

DeFi Heyecanı Bitti Mi: Token’lar Düşüşe Geçti

İlgili Haberler