Ünlü Yazar: FED Öldü, Bitcoin Alın!

İlayda Peker

Çoğu kişinin hala Bitcoin yatırımı yapmakta tereddüt ettiğini görüyoruz. Ancak piyasanın önemli isimlerinden “Rich Dad Poor Dad” adlı kitabın yazarı Robert Kiyosaki özellikle son dönemlerdeki olaylar sebebiyle Bitcoin (BTC), altın ve gümüş sahibi olmanın çok akıllıca olduğunu ifade ediyor.

Altın, Gümüş ve Bitcoin

Amerikalı yazar yaptığı son açıklamalarda, Amerika merkez bankası konumunda bulunan Federal Rezerv’in (FED) artık öldüğünü dile getirdi. Kiyosaki’nin açıklamalarına göre, “zombi şirketler” olarak nitelendirilen şirketlerin borçları 900 milyar dolara yükseldi ve bu rakam önümüzdeki 1.6 trilyon doları bulacak. Bu durum FED’i büyük riske atma potansiyeline sahip.

Potansiyel bir borç krizi, FED’in sürekli para basması ve mevcut kötü ekonomi ile mücadele etmek için son zamanlarda sürekli olduğu gibi Kiyosaki altın, gümüş ve Bitcoin yatırımı yapılması gerektiğini dile getirdi.

Bunların yanında Kiyosaki’nin yalnızca bir boğa hissiyatında olmadığını aynı zamanda bir fiyat hedefi koyduğunu biliyoruz. Yazar Mayıs ayında yaptığı açıklamalarda önümüzdeki 3 yıl içinde Bitcoin’in 75.000 dolar olmasını beklediğini ve aynı zamanda altın ve gümüşün de yükselişe geçeceğini düşündüğünü dile getirdi.

Bitcoin Fiyatı

Aslında Kiyosaki’nin altın ve Bitcoin ile ilgili artış beklentileri 2020 yılında sergilenen performanslarla yakından bağlantılı. Çünkü altın yılın başından bu yana yaklaşık olarak %15 değer kazanırken dolar karşısında da tüm zamanlar rekoruna doğru emin adımlarla ilerliyor. Bitcoin’deki artışın devam etmesini bekleyen tem isim de Kiyosaki değil. Farklı ekonomistlerin de benzer düşünceleri olduğunu  görüyoruz.

Bununla birlikte Bitcoin’in fiyat hareketi ve önemli yatırımcıların Bitcoin yatırımı yapmaya başlaması ile birlikte Bitcoin’de de benzer bir artış eğilimi bulunuyor. Her ne kadar kısa vadeli düşüşler yaşanabileceği ifade edilse de analistler ve yatırımcılar uzun vadede Bitcoin’de bir artış olacağı konusunda hemfikir gibi görünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple CTO’su: Satoshi Nakamoto Değilim!

Sonraki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 29/06/2020

İlgili Haberler