BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 29/05/2020

Metin Alaca

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün ciddi bir artış göstererek 9.632 dolara kadar yükseldi ve haftalık rekorunu kırmayı başardı. 8.700 dolara kadar düşerek hafif bir korku yaratsa da kısa sürede toparlanmayı başardı ve eski seviyelerine geri döndü.

Bitcoin Yorumları

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yeniden 9.400 dolar seviyelerine geri dönen BTC, aslında %50 ve %61’lik Fibo noktalarının arasında işlem görüyor. Bitcoin %61,8’lik Fibo noktasını test etse de burada başarı elde edemedi ve ciddi bir düzeltme yedi. Buna rağmen %38’2’lik Fibo noktasının önemli bir destek sunacağı görülüyor.

Bitcoin grafiğine bakıldığında MACD indikatörünün şu an için yükselişe geçtiği ve bunun fiyat yükselişine işaret ettiği söylenebilir. 4 saatlik grafiğe bakıldığında aslında uzun vadeli hedeften şaşılmadığı ve BTC/USD işlem çiftinin %61’lik Fibo noktasına doğru ilerlediği görülüyor.

BTC/USD Grafiği

Aslında Bitcoin Stotastik indikatörüne göre Altın Kesişim noktasına doğru ilerliyor ve kesişime ulaşılması Bitcoin için yeniden 10.400 doların üstüne çıkılması ile sonuçlanabilir. Buna rağmen teknik analizin yanında temel analizin ve genel olayların da fiyat üzerinde ciddi bir etkisi olacaktır.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in Goldman Sachs tarafından bir varlık olarak tanınmaması, kurumsal yatırımcıların düşüncelerinde değişime ve BTC fiyatında düşüşe bile neden olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum, Bitcoin’den Daha Az Anonim Olabilir Mi?

Sonraki Haber

BTC ve ETH Kullanıcıları XRP’yi Mi Tercih Etmeye Başladı?

İlgili Haberler