Goldman Sachs Müşterileri İle Bitcoin’i Konuşacak

İlayda Peker

Blockfyre’in kurucusu Jonathan Habicht resmi Twitter hesabından 27 Mayıs’ta yaptığı açıklamada,bankacılık devi Goldman Sachs’ın yatırımcı müşterileri ile bir konferans görüşmesi yapacağını söyleyerek bazı verileri paylaştı.

Paylaşılan bilgilere göre, bankacılık devinin üst düzey yöneticileri kurumsal müşterilerini mevcut pandemik kaynaklı krizden sonra ABD ekonomisi ve bu bağlamda yatırımcılar için altın ve Bitcoin‘in rolü konusunda aydınlatacak.

Bununla birlikte konferans görüşmesine ilişkin veriler Forbes tarafından da doğrulandı. Yapılan açıklamalara göre toplantı Türkiye saatiyle 17:30’da gerçekleşecek.

Goldman Sachs ve Bitcoin

Forbes, Goldman Sachs‘ın bugün yani 27 Mayıs için planladığı konferans görüşmesinin, pandemi sonrası dönem için ABD ekonomisine bakış açısı ve beklenen enflasyonun nasıl ele alınacağı gibi konuları işleyeceğini belirtti.

Ancak yapılan açıklamalara göre kripto topluluğu için en önemlisi, Goldman Sachs üst düzey yöneticileri, altın ve Bitcoin‘i yatırımcı müşterileriyle tartışacak. Bitcoin’in son yıllarda bankacılık devi için “tartışmalı bir konu” olduğu düşünüldüğünde bunun önemli bir adım olduğu ifade edilebilir.

Önemli İsimler Kriptoda

Wall Street ve bankalar son zamanlarda Bitcoin’e artan ilgilerini gösteriyor.

U.Today’ın haberine göre büyük bir Wall Street kripto yatırım fonu olan Grayscale, dolaşan tüm Bitcoin’in yaklaşık yüzde 1.7’sine sahip. 2020’de yılında yeni piyasaya sürülen BTC’leri ise aktif olarak satın alıyor.

Son zamanlarda JP Morgan bankacılık devi kripto para birimi işlem platformlarının kendilerinde hesap açmasına izin verdi. Ancak geçmişte CEO Jamie Dimon, Bitcoin’i birçok kez bir “balon” olarak adlandırdı.

Öte yandan Hindistan’ın kripto paralarla ilgili yasağı tamamen kaldırdığını duyurması da önemli bir olaydı.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Vodafone’dan Bir Blockchain Hamlesi Daha Geldi

Sonraki Haber

BitGo, Yeni Platformu BitGo Prime’ı Tanıttı

İlgili Haberler