Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 28/04/2020

Metin Alaca

Bitcoin‘in (BTC) iki kere üst üste 7.800 doları test etmesi kripto para piyasasında genel bir yükseliş yaşanmasını sağladı. Top 10 kripto para birimi şu sıralar yeşil bir görüntü çizse de elde edilen yükseliş oranlarının oldukça küçük olduğu görülüyor.

BTC Analizi

Bu da kripto para piyasasındaki yükselişin geçici olduğunu ve her an yerini düşüşe bırakabileceğini gözler önüne seriyor. Bitcoin’in direnci kıramayıp 7.700 dolar ile 7.800 dolar arasına yerleştiği şu günlerde XRP ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin yaptıkları hamleler ise BTC’nin piyasa egemenliğini ciddi anlamda zedeledi ve düşürdü.

BTC’nin kısa süre önce %64 üzerinde olan piyasa hakimiyeti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %63,6’ya kadar geriledi. Bitcoin analizine bakıldığında ise lider kripto para biriminin oldukça önemli bir dönüm noktasının çok yakınında olduğu görülüyor.

Bitcoin Yorumları

Şu an için BTC/USD işlem çifti 100 günlük basit hareketli ortalamanın üstünde, 200 günlük basit hareketli ortalamanın ise hemen altında yer alıyor ve bunun kırılması BTC’ye tahmin edilemeyecek kadar önemli bir yükseliş sağlayabilir.

Bitcoin’in yukarı yönlü hareketini devam ettirebilmesi için 7.800 doları, bunun devamında 8.000 doları ve son olarak 8.230 doları kırması gerektiği görülüyor. BTC’yi olası bir düşüşe karşı koruyacak olan ilk seviye 7.500 dolar olsa da en güçlü desteğin 6.400 dolarda olduğu görülmekte.

Yaklaşan Bitcoin Halving ve buna yönelik aramaların artması ise yakın zamanda bir yükseliş görülebileceğinin düşünülmesini sağlıyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Peter Brandt XRP’yi “Scam” Olarak Nitelendirdi

Sonraki Haber

FTX, Mayıs’ta ABD Merkezli Borsa Başlatmayı Planlıyor

İlgili Haberler