“Bitcoin Halving” Aramaları 2016’ya Oranla %30 Arttı

İlayda Peker

Bugünün erken saatlerinde Bitcoin 7.778 dolara yükseldi. Anca sonrasında bir düşüş yaşadı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 7.719 dolar seviyesinden işlem görüyordu.  Bitcoin fiyatı gelecek ile ilgili olumlu sinyaller vermeye devam ederken yarılanma yaklaştıkça Google’daki “Bitcoin halving” yani “Bitcoin yarılanması” aramalarında da parabolik bir artış yaşanıyor.

Google Verileri

Elde edilen Google arama verilerine göre, 2016 yılındaki yarılanma öncesindeki “Bitcoin halving” aramaları ile kıyaslandığında günümüzdeki aramaların %30 oranında arttığı görülüyor. Kripto para yatırımcı Carl Eric Martin (The Moon Carl), bu durumun Bitcoin’in fiyat artışının açık bir işareti olduğunu ve lider kripto para biriminin ralli hazırlıkları yaptığını dile getiriyor.

Bunların yanında Bitcoin yarılanmasının hemen hemen 15 gün içinde, 11-12 Mayıs’ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Öte yandan bir Bitcoin analisti olan “digitalikNet” de The Moon Carl ile aynı düşünceleri paylaşıyor ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Google, “Bitcoin halving” için 2016’dan sonra %33 daha fazla arama olduğunu gösteriyor.” ifadelerini kullanıyor.

Aktif Bitcoin’ler

Bunların yanında kripto para veri sağlayıcısı Glassnode, BTC aktif tedarikinin son 3 yılın en yüksek seviyesi olan 2.805.977.834 BTC’ye ulaştığını bildirdi. Bu durum, son iki ile üç yıl boyunca kullanıcıların BTC’lerini yaklaşan yarılanmadan önce cüzdanlar arasında aktif olarak taşıdığı anlamına geliyor.

Tüm bunlarla birlikte Bitcoin maksimalist ve girişimci Jimmy Song, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile Bitcoin haberleri okumakla Bitcoin’i anlamanın aynı şey olmadığını belirtti. Song takipçilerine fiyat haberlerini okumaktansa Bitcoin’i daha derinden anlamaya çalışmalarını tavsiye etti.

Kaynak: U.Today


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance’ten Yeni Bir Listeleme: HIVE

Sonraki Haber

Işıklar Coin Nasıl Satın Alınır?

İlgili Haberler