BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 26/05/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yaşadığı set düşüşten sonra bir türlü toparlanmayı başaramadı ve hala 8.800 dolar direncinin altında yer alıyor. BTC/USD işlem çiftinin 1 saatlik grafiğine bakıldığında, 50 günlük basit hareketli ortalamanın önemli bir direnç oluşturduğu ve BTC’yi baskıladığı görülüyor. Boğalar özellikle Asya piyasalarının aktif olduğu saatlerde güç kazansalar da direncin kırılamaması yukarı yönlü fiyat hareketini önlüyor.

Bitcoin Yorumları

Bitcoin 9.000 doların altına düştüğünden beri Göreceli Güç Endeksi indikatöründe de normalleşme görüldü ve şişen RSI nötr seviyesine geriledi. Buna rağmen Bitcoin’in hala 9.000 dolar altında olması, RSI’nin bir süre daha böyle devam etmeyeceğini ve yakında negatif bölüme geçebileceğini gösteriyor.

Bitcoin olası bir yukarı yönlü harekete başlarsa önce 8.800 doları, devamında 9.000 doları ve son yükselişinde kıramadığı 9.300 doları kırmak zorunda kalacaktır. Eğer 9.300 dolardan yine bir düzeltme yaşanırsa bu sefer fiyatın 8.000 doların da altına inmesi muhtemel gözükebilir.

BTC Analizi

Olası düşüşün devam etmesi durumunda ise %23,6’lik Fibo’nun birinci pivot noktasını oluşturduğu yani 8.700 doların önemli bir direnç olduğunu söyleyebiliriz. Bunun devamında 8.500 doların Bollinger Bandı grafiğine göre de destek oluşturduğu görülüyor. Eğer iki desteğin de altına inilirse bu sefer %38,2’lik Fibo seviyesinin de bulunduğu 8.200 dolar son savunmayı ortaya koyabilir.

Bitcoin işlem hacminin son 24 saatte %120 artış yaşaması ve alımların artması ise, aşağı yönlü bir hareketin ihtimal dışı olabileceğini gösteriyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analist: “ETH Eylül’de 490, Yıl Sonunda 790 Dolar Olacak”

Sonraki Haber

Heyecanla Beklenen ETH Artışı Ne Zaman Başlayacak?

İlgili Haberler