Bitcoin İşlem Hacmi 24 Saatte %120 Arttı!

İlayda Peker

Bitcoin son düşüşün ardından 9.000 dolarlık barajı yeniden kırmaya ve 10.000 dolara doğru hareket etmeye çalışıyor. Piyasanın ünlü analistlerinden Mati Greenspan de hafta sonu boyunca lider kripto para birimi önemli destek seviyelerinin üzerinde kalmayı başardığı için yükseliş sinyalleri aldığını ifade ediyor.

Bunların yanında Bitcoin işlem hacminin son yirmi dört saat içinde yaklaşık olarak yüzde 120 artmış olması da başka önemli bir işaret olarak değerlendiriliyor.

BTC Yükseliş Trendi

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda hafta sonu boyunca çizilen grafiklerde yükseliş eğilimi olduğunu ifade etti.

Ayrıca Bitcoin şu anda 9.000 doların üzerindeki konumunu yeniden yakalamaya çalışıyor. Dolayısıyla Greenspan’in grafiklerine göre, Bitcoin hala yükseliş trendinin içinde hareket ediyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta 11 yıllık bir cüzdan harekete geçmiş ve anonim bir kişi 50 BTC’yi yıllar sonra ilk kez hareket ettirmişti. Bitcoin’lerin Satoshi Nakamoto’ya ait olabileceği düşüncesi ile yatırımcılar birden karşılaştıkları satış baskısı ile fiyatın 9.000 doların altına düşmesini sağladı. Şu anda da boğalar düşen fiyatı yeniden 9.000’in üzerine çıkarmak için çaba harcıyor.

Bitcoin İşlem Hacmi

Glassnode’dan elde edilen verilere göre, son 24 saatte Bitcoin işlem hacmi yüzde 115’ten fazla arttı. Dolayısıyla bu piyasada olumlu sinyaller alındığı anlamına geliyor.

Blok ödülü yarılanması ve ardından gerçekleşen 11 yıllık cüzdanın harekete geçmesi Bitcoin fiyatı üzerinde karışık sinyaller alınmasına sebep olmuşken işlem hacminin bu şekilde artması analistler tarafından artış sinyali olarak yorumlanıyor…

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC ve Altının Yükselememesinin Sebebi Manipülasyon Mu?

Sonraki Haber

FESS’in Digifinex’te Listelenmesine Özel BMW ve 100.000 Dolar Ödüllü Yarışma Başladı!

İlgili Haberler