BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 21/05/2020

Metin Alaca

Bitcoin (BTC) dün yaşanan Satoshi Nakamoto paniği nedeniyle 9.700 dolar seviyelerinden bir anda 9.100 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Paniğin ve FUD’un ortadan kalkması ile beraber lider kripto para biriminin yeniden 9.500 dolar seviyelerine çıktığı görülse de bunun etkileri hemen ortadan kalkmamış gibi gözüküyor.

Bitcoin Yorumları

BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.040 dolara kadar indi ve BTC son 24 saatlik sürede %5’ten fazla değer kaybı yaşadı. Bitcoin‘in günlük destek noktası olan 9.200 doların altına inmesi aslında büyük düşüşü daha da derine çekebilecek bir faktör olarak gözüküyor.

Günlük grafiğe bakıldığında yerel destek olan 9.100 dolar ile 9.080 dolar noktasının artık direnç olduğu görülüyor. BTC’de görülen satış baskısı 9.000 doların altına inilmesi ile birlikte baş edilemeyecek bir seviyeye çıkabilir ve fiyat kısa sürede %23,6’lık Fibo’nun olduğu 8.700 dolar seviyesine düşebilir.

BTC Analizi

Ancak eğer BTC 9.000 dolardaki dirençte tutunmayı başarır ve yukarı çıkmaya başlarsa, 9.300 doların kısa sürede destek haline getirilebileceğini söylemek mümkün. Bunun devamında da haftalık ortalama nokta olan 9.550 dolar gelecektir. Tabii ki yükselişin başlaması için BTC’nin 9.000 dolar veya 8.700 dolar noktalarından sıçrama yapması gerekiyor.

24 saatlik Bitcoin ticari hacmine bakıldığında bunun bir anda 40 milyar dolar seviyesine çıktığı görülüyor ve borsalardaki hacim de çoğunlukla satışlara yönelik. Bu da satış baskısı ortadan kalkana kadar BTC’de serbest düşüşün devam edebileceğini gösteriyor ve yatırımcıların düşüşe karşı BTC’den çıkmaları yararlarına olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analist: “2009’daki BTC’lerin Harekete Geçmesi Önemsiz”

Sonraki Haber

Peter Schiff Bitcoin’le Alışveriş Yapılamayacağını Düşünüyor

İlgili Haberler