Teknik Göstergeler Bitcoin’de Artışa Mı İşaret Ediyor?

İlayda Peker

Bitcoin geçtiğimiz günlerde kısa bir süreliğine 9.000 doların altına indi. Ancak alım yapanlar fiyatı mevcut konsolidasyon seviyesine kolaylıkla geri çıkardı. Dolayısıyla ayı piyasası yaratmak isteyenlerin girişimi başarısız, Peki, boğalar için parlak bir gelecek olduğu anlamına mı geliyor?

Düşüş Bitti Mi?

Blockhead Capital dijital varlıklar hedge fonunun yönetici ortağı Matt David Kaye, düşüş momentumunun ortadan kalktığını varsayıyor. Kaye yaptığı açıklamalarda bazı piyasalardaki türev yatırımcılarının son short pozisyonlardan çok az kazanç sağladığını ifade ediyor.

Dolayısıyla Kaye’nin ifadelerine göre satıcı agresifliği sağlam bir alıcı faaliyetine dönüşebilir. Ancak Kaye, bir hacim akışının belirleyici faktör olacağını ifade ediyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre iki teknik analiz göstergesi Bitcoin (BTC) fiyatının parlak bir ralli için hazırlanabileceğini de gösteriyor. Her şeyden önce bu bir “sıkışma” durumu olarak karşımıza çıkıyor ve Kaye bunu son Bitcoin hareketlerinde gördüğünü ifade ediyor.

Öte yandan Bitcoin fiyatı, işlem yaptığı kanaldan ayrılmadan önce bir nefes de alıyor olabilir. Her iki tahmin de gerçekleşirse, Bitcoin 2019’un en yüksek seviyesi olan 13.000 doları yeniden görebilir.

Artıştan Önce

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin bu yüksek seviyelere çıkmadan önce küçük bir geri çekilme yaşayabilir. Örneğin konuyla ilgili açıklamalar yapan Roundblock Capital CEO’su Brock Connelly, 10.500 dolar bandında bir satış baskısı olabileceğini ifade ediyor.

Bunların yanında borsa dalgalanmalarıyla korelasyonun da orta vadede Bitcoin fiyatı üzerinde çok tartışmalı bir etkisi olabileceği belirtiliyor.

Öte yandan 15 Haziran’da yaşanan düşüşün de yatırımcıların kafasını karıştırmış olabileceği ifade ediliyor. Analistlere göre bu da yine bir geri çekilme sebebi olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“FED Dijital Para Teknolojisini Anlamalı”

Sonraki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 18/06/2020

İlgili Haberler