BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 13/05/2020

Metin Alaca

İlk ve hala lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), piyasaların oldukça aktif olduğu 13 Mayıs tarihinde yeniden 9.000 doların üstüne çıkmayı başardı ve Bitcoin Halving’in aslında fiyat üzerinde beklenen düşüş etkisine neden olmadığını gösterdi.

BTC Analizi

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle BTC/USD işlem çiftinin 9.119 dolardan işlem gördüğü ve %3,52’lik yükseliş elde ettiği görülüyor. BTC’nin bu yükselişi doğal olarak bütün kripto para piyasasına yükseliş getirdi ve piyasanın toplam değeri yeniden 250 milyar dolara kadar çıktı.

Aslında BTC’nin bu yükselişinin arkasında iki gün üst üste yapılan dev bir Bitcoin balina işlemi yatıyor olabiliyor. Balinanın iki gün üst üste yaklaşık yarım milyar dolarlık BTC transferi yapmış olması, teknik analistlerin de işini daha çok zorlaştırıyor. Böylesine yüksek miktarlarda yapılan BTC transferleri genellikle ilerleyen günlerde sert düşüşlere neden olabiliyor ancak bu sefer tam tersi gerçekleşti.

Aktarılan yüklü BTC’lerin toplam BTC miktarı açısından en büyük 16. kripto para cüzdanına aktarılması da şüpheleri daha çok artırdı. Cüzdanın sahibi bilinmese de bunun Bittrex kripto para borsasına ait olabileceği düşünülüyor ve bu da BTC’lerin satış için gönderilmiş olma ihtimalini artırıyor.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Bundan bağımsız olarak teknik analize bakıldığında ise BTC’nin hala 13 Mart tarihindeki düşüşte oluşan trend çizgisini kıramadığı görülüyor. Eğer Bitcoin %38’lik Fibo noktasının kesiştiği direnci yani 9.200 doları kırabilirse fiyatın yeniden 9.500 dolara kadar çıkması muhtemel.

Ancak fiyatın 9.000 doların altına yeniden sarkması kısa süre içerisinde hacimli bir düşüşü beraberinde getirecek ve fiyatı 8.700 dolara kadar çekecektir. BTC yatırımcılarının şu an daha fazla yükseliş için gözlemeleri gereken nokta ise 9.200 dolar olarak görülüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Art Arda İki Gün İki Büyük Bitcoin Transferi

Sonraki Haber

Negatif Oranlar Bitcoin İçin Bir Hediye Değil Mi?

İlgili Haberler