Art Arda İki Gün İki Büyük Bitcoin Transferi

İlayda Peker

Bugün bir Bitcoin balinası 47.535 Bitcoin’lik (BTC) bir transfer işlemi gerçekleştirdi. Salı günü de yani dün de benzer şekilde büyük bir Bitcoin işlemi gerçekleştirilmiş ve 47.835 BTC transfer edilmişti. Art arda gerçekleşen bu transfer işlemleri piyasada büyük dikkat çekti.

Bununla birlikte anonim cüzdanlar ve kripto para borsası OKEx arasında da 16.000 BTC’lkik transfer işlemleri oldu.

Dolayısıyla Pazartesi günü gerçekleşen Bitcoin blok ödülü yarılanmasının ardından BTC balinaları günden güne daha aktif hale geliyor gibi görünüyor.

Bitcoin Balinalarının Hareketleri

Bitcoin Block Bot, kısa bir süre önce gerçekleşen ve çok büyük boyutlu bir BTC işleminin ayrıntılarını paylaştı. Bitcoin Block Bot’un tweet’ine göre, bir Bitcoin balinası 47.535 BTC’yi transfer etti. Bu da yaklaşık 423.394.720 dolara denk geliyor. Bununla birlikte Her iki işlemdeki tarafların kimlikleri bilinmiyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre bu büyük transfer işlemi ödenen ücret yalnızca 7.43 dolardı. Dün gerçekleşen ve bu işleme benzeyen 47.835 BTC’lik işlem için ödenen ücret ise 1.78 dolardı. Dolayısıyla bu büyük transferler geleneksel sistemlerde asla karşılaşılamayacak kadar az ücretlerle transfer edilmiş oldu.

OKEx Transferi

Bu iki büyük transferin yanı sıra Twitter’ın önemli kripto hesaplarından Whale Alert, anonim cüzdanlar ve OKEx kripto borsası arasında toplam 16.283 BTC transferi gerçekleştiğini ortaya koydu. Bu rakam yaklaşık olarak 145.062.316 dolara tekabül ediyor.

Öte yandan Whale Alert sayfasındaki tweetlere göre, bu fonların çoğunluğu OKEx borsasından bilinmeyen bir cüzdana çekildi.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre, Binance ve Bitfinex gibi büyük kripto işlem yerlerinin yardımıyla da birkaç işlem yapıldı.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Son Düşüşlere Rağmen ETH’dan Beklenti Büyük

Sonraki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 13/05/2020

İlgili Haberler